ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Co to jest PRINCE2 i dlaczego warto uzyskać taki certyfikat

2 Wrz

Co to jest PRINCE2 i dlaczego warto uzyskać taki certyfikat

Projekty w środowisku kontrolowanym (PRINCE2) to metodologia stosowana w zarządzaniu projektami w celu poprawy umiejętności zarządzania nimi.

Pomaga to również w uzyskaniu efektywnej wydajności. PRINCE2 to uznawany na całym świecie certyfikat dla kierowników projektów i przyszłych kierowników projektów. Kwalifikacja PRINCE2 obejmuje różne poziomy certyfikacji, a mianowicie PRINCE2 Foundation, PRINCE2 Practitioner, PRINCE2 Professional, oraz PRINCE2 Agile. PRINCE2 Foundation to podstawowy poziom certyfikacji, a pracownik może przekazać firmie swoje najlepsze techniki, co dodatkowo zwiększa jej przychody i zyski. PRINCE2 Practitioner to certyfikat zwiększający umiejętności wymagane do zarządzania projektami i efektywnego radzenia sobie z ryzykiem. Certyfikacja PRINCE2 Professional jest zasadniczo przeznaczona dla praktyków Prince2, którzy chcą zrobić kolejny krok i zwiększyć swoją biegłość w metodologii PRINCE2.

Ta certyfikacja przetestuje zdolność specjalistów do zarządzania nieskomplikowanymi projektami we wszystkich strumieniach.

Jednak certyfikat Prince2 Practitioner jest warunkiem wstępnym do uzyskania certyfikatu Prince2 Professional. Certyfikat PRINCE2 Agile jest nowym modułem i jest odpowiedni dla tych, którzy już otrzymali PRINCE2 i potrzebują dalszych wskazówek dotyczących stosowania metod Agile. Ten certyfikat jest odpowiedni zarówno dla projektów na małą, jak i na dużą skalę. Jest wiele różnych korzyści posiadania certyfikatu PRINCE2 i stosowania takiej struktury. PRINCE2 zasadniczo koncentruje się na tym, co, kiedy, dlaczego i komu projekt powinien zostać dostarczony. Dzieli projekt na wykonalne etapy i tam efektywnie zarządza projektem. Jest to bardzo elastyczne, ponieważ można takie metody zastosować do dowolnych projektów na dowolnym poziomie, a certyfikat prince2 z pewnością pozwoli na rozwój kariery. Dodatkową zaletą certyfikacji PRINCE2 jest to, że nie musisz angażować się w długotrwałe studia lub szkolenia, a także ułatwi zdobycie innych certyfikatów w przyszłości.