ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

LED znakomita alternatywa dla tradycyjnych żarówek

9 Kwi

LED znakomita alternatywa dla tradycyjnych żarówek

Oświetlenie LED, czyli diody elektroluminescencyjne, zostało zaprojektowane jako optymalne rozwiązanie dla potrzeb oświetleniowych każdego użytkownika.

Ale chociaż stosowanie diod LED niesie ze sobą wiele korzyści i zalet, nie zawsze mogą być najlepszym rozwiązaniem we wszystkich okolicznościach. Tradycyjnie diody LED były wykorzystywane do różnych celów, takich jak kolorowe lampki sygnalizacyjne na urządzeniach elektronicznych, światła znaków reklamowych, światła hamowania, a ostatnio także żarówki do oświetlenia domowego. Jednym z powodów popularności diod LED jest to, że są one bardziej trwałe i odporne niż tradycyjne żarówki. Zużywają również mniej energii elektrycznej, co przekłada się na niższe rachunki za prąd. Diody LED są również bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ nie zawierają rtęci ani innych niebezpiecznych substancji. Są również bardziej energooszczędne; mogą zapalić się natychmiast, bez potrzeby rozgrzewania i są w stanie wytworzyć 135 lumenów na wat. Żarówki LED są również bardziej odporne w porównaniu do innych żarówek. Są w stanie wytrzymać niskie temperatury i nadal będą mogły funkcjonować przy ujemnych temperaturach.

Jeśli są odpowiednio zaprojektowane, takie diody mogą przetrwać od około 50 000 do 100 000 godzin pracy, co nie jest niemożliwe do osiągnięcia w zwykłych żarówkach.

Biorąc pod uwagę, że diody LED nie zawierają żarników ani rurek, które mogą ulec uszkodzeniu, może to łatwo przełożyć się na średni okres użytkowania wynoszący około nawet 10 lat lub więcej. Gdy moduł led ulega degradacji, robi to poprzez stopniowe ściemnianie, co ma swoją zaletę w porównaniu z nagłymi pęknięciami zwykłych żarówek. Odporność i trwałość diod LED przyczynia się również do obniżenia potrzeb i kosztów konserwacji i wymiany. Diody LED różnią się również od zwykłych żarówek tym, że nie wytwarzają ciepła. Na przykład zwykłe żarówki, wytwarzają zarówno ciepło, jak i światło z promieniowania podczerwonego. Nie ma takiego problemu przy diodach LED, więc można je bezpiecznie umieścić w miejscach, w których wystawienie na działanie ciepła mogłoby spowodować problemy. Sprawdzi się to w oświetleniu żywności, dzieł sztuki, w chłodniach i lodówkach.