ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

[email protected]

Rekultywacja zdegradowanych obszarów – istotne informacje

4 lip

Rekultywacja zdegradowanych obszarów – istotne informacje

W dzisiejszych czasach w Polsce coraz większą popularność zyskują firmy zajmujące się prowadzeniem działalności produkcyjnej i przemysłowej.

Takie firmy dość często poprzez swoje działania prowadzą do degradowania obszarów naturalnych oraz generują różne zanieczyszczenia. W związku z tym w naszym kraju obowiązują specjalne przepisy, których trzeba przestrzegać pod kątem ochrony środowiska naturalnego. Oprócz tego możliwe, a czasami obowiązkowe jest wykonywanie czynności z zakresu rekultywacji obszarów, które uległy degradacji.

Rekultywacja zdegradowanych obszarów – istotne informacje

Co warto wiedzieć o rekultywacji?

Główne zadanie szeroko pojętej rekultywacji polega na przywróceniu właściwości przyrodniczych oraz użytkowych terenom, które uległy w pewnym zakresie degradacji lub zniszczeniu przez działalność człowieka. Rzecz jasna proces odzyskiwania walorów zniszczonych terenów powinien być zgodny z obowiązującymi przepisami. Właściciel takich terenów powinien zadbać o stosowną dokumentację i składanie wniosków, które są niezbędne w procesie starania się o możliwość rekultywacji.

Oczywiście nie wszyscy dysponują odpowiednią wiedzą czy też doświadczeniem związanym z formalnościami obejmującymi rekultywację. W takiej sytuacji warto korzystać z usług profesjonalistów, którzy specjalizują się w tworzeniu stosownych dokumentów, a także załatwianiu różnych spraw formalnych. Poza tym takie firmy oferują wsparcie związane z planowaniem oraz wyborem odpowiedniej metody rekultywacji, która jest dopasowana do konkretnego obszaru i jego warunków przyrodniczych potwierdzonych specjalnymi pomiarami.

Odszukanie fachowych przedsiębiorstw specjalizujących się w procesie, jakim jest rekultywacja terenów nie powinno być problematyczne dla nikogo. Sporo takich firm posiada własne strony www, na których znajdują się precyzyjne opisy ofert oraz informacje związane z wykonywanymi czynnościami. Prosty proces poszukiwania takich firm ogranicza się więc do zadania odpowiedniego pytania w wyszukiwarce internetowej.