ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Czy można estetycznie zamaskować karnisze?

12 Gru

Czy można estetycznie zamaskować karnisze?

Dobrym rozwiązaniem na poprawę wyglądu naszego wnętrza jest zastosowanie nieco bardziej oryginalnych elementów dekoracyjnych. Zastosowane mogą tutaj zostać choćby listwy sufitowe, dzięki czemu nadać można przykładowo korytarzom niepowtarzalny wręcz wygląd.

Dobrym pomysłem mogą być również listwy styropianowe, które stosuje się w takowych budynkach. Co istotne takie ozdoby, no bo chyba taka nazwa będzie tu najlepsza, można zamontować samodzielnie, dzięki czemu zaoszczędzimy trochę funduszy, które normalnie wydalibyśmy na fachowców. Z pewnością piec kominkowy może być również ładnie obłożony za pomocą listew. Potrzebne będą oczywiście różnego typu narzędzia, przydać mogą się także, niezbędne w zasadzie przy każdym większym czy też mniejszym remoncie, kasetony. Takie przedmioty należy przygotować sobie uprzednio wcześniej po to, by w późniejszym okresie nie martwić się już takimi szczegółami. Wskazane jest także poczytać o tym, w jaki sposób takie elementy powinny być zainstalowane, można zamontować również oświetlenie LED w listwach. W razie pojawienia się problemów, zawsze skorzystać można z usług fachowców.

Jeśli zdecydujemy się na płytki, to listwy raczej są nam niepotrzebne, no chyba że uznamy za stosowne ich zainstalowanie, choćby ze względów estetycznych czy ochronnych lub dekoracyjnych. Różnorodność materiałów, z których zrobione są karnisze i zabudowy do nich pozwala wybrać opcję, która jest dla Ciebie najbardziej odpowiednia zarówno pod względem ceny, jak i stylu. Na przykład, jeśli Twój salon zawiera drewniane meble, możesz uzupełnić pokój, instalując drewniane karnisze. Materiały do zabudowy karniszy można znaleźć na stronie https://zakupynawymiar.pl/k/maskownice-i-zabudowy-do-karniszy. Jeśli jednak uznasz, że takie są zbyt drogie, możesz zamiast tego wybrać sztuczne drewno, aby obniżyć koszty. Następnie znajdziesz plastikowe, bambusowe, aluminiowe i inne materiały do wyboru, dzięki czemu zawsze możesz znaleźć odpowiednie wykończenie do każdego pomieszczenia w domu.