ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Dlaczego zakładanie papy na dachu jest ważne

3 Mar

Dlaczego zakładanie papy na dachu jest ważne

Właścicielom domów może się przytrafić taka sytuacja, że ich dach będzie wymagał renowacji lub nawet wymiany, ponieważ stracił odporność na warunki atmosferyczne, wymaga docieplenie lub po prostu przecieka.

Instalacja podkładu z papy może wydawać się zniechęcająca, ale nie jest to skomplikowany projekt, gdy masz potrzebne narzędzia i jasne instrukcje, których możesz przestrzegać. Przyda się również pomoc drugiej osoby, ponieważ zakładanie papy jest dosyć czasochłonne. Zawsze lepiej jest pracować nad takim projektem, gdy jest dodatkowa para rąk do pomocy w kilku skomplikowanych aspektach pracy. Wykonana ze sprasowanej tkaniny z włókna nasączonego bitumem, papa jest jednym z najważniejszych elementów dachu. Bitum jest niezbędny, ponieważ sprawia, że papa, a tym samym twój dach, są wodoodporne, więc nie przecieka. Biorąc pod uwagę ilość deszczu, która spada każdego roku, nie mówiąc już o śniegu zimą i wczesną wiosną, odpowiednio wodoodporny dach jest niezbędnym elementem konstrukcji domu. Nie wystarczy odrobiną kleju czy zszywek nałożyć kilku kawałków nowej papy na starą warstwę, nie można też zrezygnować z użycia gwoździ i przykleić cały podkład do poszycia. Jeśli chcesz prawidłowo zamontować nową warstwę papy, będziesz musiał usunąć całą starą warstwę podkładu, rozwiązać wszelkie problemy z drewnem dachowym, a następnie użyć gwoździ z podkładkami, a także dodatkowo kleju lub zszywek w razie potrzeby. Dlaczego zakładanie papy na dachu jest ważne

Nie martw się o dziury zrobione przez gwoździe, przez które woda dostanie się do poddasza.

Jeśli nie użyjesz zbyt wielu gwoździ, bitum będzie je uszczelniać. Należy wybierać odpowiednie gwoździe papiaki, najlepiej ocynkowane i z podkładką, które nie uszkadzają papy. Powodem, dla którego należy używać kleju oszczędnie, jest fakt, że asfalt w papie będzie się rozszerzać w ciepłe dni i kurczyć w chłodne dni. Nieużywanie zbyt dużej ilości kleju pozwala na pewne ugięcie papy, co zapobiega rozdzieraniu się lub pękaniu podkładu. Jeśli prawidłowo zainstalujesz nowy podkład z papy, prawdopodobnie nie będziesz musiał go wymieniać przez wiele lat.