ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

[email protected]

Dowiedz się, co musisz wiedzieć o depresji

21 mar

Dowiedz się, co musisz wiedzieć o depresji

Kiedy nadejdzie czas, aby zacząć szukać leczenia depresji, możesz się zastanawiać, od czego zacząć.

Jest tak wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, którą drogą wybrać, aby poczuć się lepiej. Wskazówki zawarte w tym artykule mogą dostarczyć informacji, które należy wiedzieć, aby móc rozpocząć rozmowę na temat leczenia z lekarzem. Kiedy próbujesz złagodzić objawy depresji, pamiętaj, że to długa droga. Niektórzy uważają, że depresję można wyleczyć od razu i są rozczarowani, gdy ich objawy nie ustępują od razu. Skoncentruj się i bądź dumny, gdy każdy objaw powoli mija. Pozwól sobie czasami na porażkę. Jedną z największych rzeczy, z którymi borykają się ludzie z depresją, jest perfekcjonizm. Nie musisz cały czas robić wszystkiego dobrze. Czasami coś się nie powiedzie i to jest w porządku. Skoncentruj się na tym, co poszło dobrze, zamiast na rzeczach, które poszły źle, i idź dalej. Powstrzymaj depresję, rozwijając swoje zainteresowania. Jednym z głównych czynników depresji jest brak zainteresowań i zajęć, które sprawiają Ci przyjemność. Umiejscowienie swoich zainteresowań w znacznym stopniu przyczynia się do poczucia własnej wartości i szczęścia. Robienie rzeczy, które lubisz, czy to malowanie, wędrówki piesze, czytanie czy wolontariat, odciąga Twoją uwagę od problemów i daje wielką satysfakcję. Zrównoważ swoją dietę, aby kontrolować depresję. Jeśli będziesz przebywać zbyt długo między posiłkami, będziesz zmęczony i rozdrażniony, co pogarsza depresję. Jednak jedzenie zbyt dużej ilości sprawi, że poczujesz się ospały i winny. Jedz małe posiłki w regularnych odstępach czasu, aby utrzymać poziom energii i pracę mózgu na najwyższym poziomie. Jeśli cierpisz na depresję, zadbaj o odpowiednią ilość snu. Spanie za mało lub za dużo może mieć wpływ na nastrój i sposób myślenia. Postaraj się ustawić godzinę kładzenia się spać każdej nocy i staraj się budzić codziennie o tej samej porze.

Pamiętaj, aby porozmawiać o depresji ze swoim partnerem. Zaangażuj swojego partnera w działania terapeutyczne, takie jak regularne ćwiczenia i doradztwo.

Współpraca w tych przedsięwzięciach pomoże ci zbliżyć się do siebie jako para, a także sprawi, że twój plan leczenia będzie bardziej skuteczny niż gdybyś robił to sam. Powstrzymaj złe i negatywne zachowanie, gdy przebywasz z innymi. Płacz, narzekanie i mówienie o swoich problemach wywoła współczucie ze strony przyjaciół i rodziny, ale to współczucie również utrzymuje depresyjne zachowanie. Zmień zachowanie i odbierz nagrody. Jeśli cierpisz na depresję, rozważ realistycznie swoje obecne życie, a także swoje cele na przyszłość. Jeśli uważasz, że „nie możesz być szczęśliwy, dopóki” nie będziesz mieć idealnego związku, wyższych dochodów itp., Spójrz na to, co jest naprawdę ważne! Zadaj sobie pytanie, czy „teraz jest naprawdę źle”, czy też „wyznaczasz sobie rozsądne cele”. Jeśli znajdujesz się w sytuacji, która prawdopodobnie się nie zmieni, zobacz, czy możesz zmienić sposób, w jaki na to patrzysz. Jednym ze sposobów radzenia sobie z depresją jest udawanie jej do skutku. Staraj się zachowywać tak, jakbyś nie był w depresji. Naprawdę spróbuj i zmuś się. Wyobraź sobie, że nie masz depresji i ostatecznie to się spełni. Zasadniczo oszukujesz swój umysł, ponieważ jeśli zrobisz to wystarczająco dużo, twój mózg nie będzie wiedział, że jest przygnębiony. Kiedy nadejdzie depresja, poświęć trochę czasu na policzenie swoich błogosławieństw. Bez względu na to, czy jesteś smutny, czy prawdopodobnie zły, bądź wdzięczny za to, co masz i co dla siebie robisz. Na tym świecie są ludzie, którzy chętnie zamieniają swoje miejsce na twoje i nie przyjmują otrzymanych darów za coś oczywistego. Z łaskawym nastawieniem i pozytywnymi myślami depresja nie może przetrwać. Trzymaj swoich przyjaciół i rodzinę blisko siebie. Wiele osób jest chętnych do pomocy w radzeniu sobie z depresją. Pozwól im wejść do swojego życia i włącz je do swojej sytuacji. Będziesz zaskoczony, jak wyrozumiali są ludzie. Kontaktowanie się z innymi w jakikolwiek sposób będzie tylko dla Ciebie korzystne, a oni mogą nawet być w stanie zapewnić im kilka uśmiechów. Jak widzieliście, metody leczenia depresji, chociaż są różnorodne, mają wiele wspólnych cech. Różnią się tylko pod względem technik, leków, terapii i kosztów. Jedyne, czego potrzeba, aby zdecydować między nimi, to trochę badań i porady od twojego lekarza. Im szybciej zaczniesz szukać leczenia, tym szybciej poczujesz się lepiej.