ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Przydatne wskazówki dotyczące korzystnego wynajmu samochodu

4 Mar

Przydatne wskazówki dotyczące korzystnego wynajmu samochodu

Zbliżają się letnie wakacje i słoneczne dni, a mając kupione bilety lotnicze, czas wynająć samochód i cieszyć się wakacjami w pełni.

Oto kilka wskazówek dotyczących wynajmu samochodu, unikania ewentualnych niedogodności i udanego wypoczynku. Przed utworzeniem rezerwacji ważne jest, aby zdecydować o miejscu docelowym i mieć świadomość warunków pogodowych w okresie wynajmu. Zwłaszcza w lecie jest pewne, że będziesz potrzebować samochodu z klimatyzacją. W przypadku innych udogodnień, takich jak na przykład GPS lub fotelik dziecięcy, nie zapomnij wcześniej złożyć zamówienia, aby zapewnić dostępność w momencie odbioru. Ponieważ dodatkowe akcesoria można kupić w sklepie, mogą nie być dostępne, szczególnie w sezonie. Ważne jest również, aby zdecydować, czy zwrócić samochód w to samo miejsce, co wcześniej. Jeśli nie, obowiązują opłaty w jedną stronę, które należy uiścić w agencji. Każda wypożyczalnia samochodów ma inne ograniczenia i warunki. Warunki te mogą się różnić w zależności od firmy, która oferuje wynajem aut. Dlatego ważne jest, aby przed dokonaniem rezerwacji przeczytać cały regulamin i zrozumieć zasady wypożyczenia samochodu. Przede wszystkim ważne jest bezpieczeństwo kierowcy i wszystkich podróżujących.

Każda wypożyczalnia samochodów ma dodatkową ochronę i opcje ubezpieczenia.

Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę opłaty za przejazd autostradą oraz podatków transgranicznych, jeśli planujesz podróżować za granicę wynajętym samochodem. Oczywiście kierowca nie powinien zapominać o przyniesieniu ważnych dokumentów niezbędnych do odbioru samochodu, takich jak międzynarodowa karta kredytowa wydana na nazwisko kierowcy, paszport, prawo jazdy i inne potrzebne dokumenty. Należy pamiętać, że karty przedpłatowe czy debetowe nie są akceptowane przez większość firm wynajmujących samochody. Przed opuszczeniem kontuaru zdecydowanie zaleca się sprawdzenie stanu samochodu i podanie w umowie, czy istnieje uszkodzenie. Oto wszystkie główne punkty, które powinieneś znać, aby uczynić wynajem samochodów sportowych bezproblemowym.