ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Ubezpieczenia zdrowotne, co to jest

7 Lut

Ubezpieczenia zdrowotne, co to jest

Ubezpieczenie zdrowotne można podzielić na dwie grupy. Pierwsza grupa to obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne. Jeśli chcemy chodzi lekarza i nie płacić za każdą wizytę to konieczne będzie ubezpieczenie. Wszystkie osoby, które pracują, uczą się i otrzymują reny i emerytury mają takie ubezpieczenie.

To jest gwarancja, że jeśli coś im się stanie to będą mogli udać się do lekarza. Nie posiadanie takiego ubezpieczenia oznacza, że każde badania, operacja, wizyta u specjalisty będą płatne. W żaden sposób nam się to nie opłaca, dlatego lepiej płacić i mieć problem z głowy. Jeśli mamy ubezpieczenie to można korzystać z tańszych leków, jeśli nie mamy to wszystko mamy na sto procent. Stawka ubezpieczenia zdrowotnego zależna jest od średniej pensji krajowej.

man cold

Wylicza się to wszystko procentowo. Prowadząc własną działalność gospodarczą również płacimy ubezpieczenie zdrowotne. To składka obowiązkowa, dlatego jeśli nie będziemy jej płacić to czekają nas kary. Lepiej nie ryzykować i mieć problem z głowy, bo nigdy nie wiemy czy coś nam się nie stanie i nie zachorujemy. Wtedy potrzebna będzie wizyta u lekarza. Szkoda tylko, że, mimo że płacimy za ubezpieczenie zdrowotne to trzeba czekać miesiącami, a nawet latami żeby się dostać do specjalistów. Niestety nic niw wskazuje żeby coś miało się tutaj zmienić.

Ubezpieczenie zdrowotne prywatne

Bardzo dużo osób płaci dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. Mają te osoby dostęp do większej ilości specjalistów, nie czekają w kolejkach i mogą liczyć na to, że jeśli coś im się stanie to trafią do prywatnego szpitala. Takie rozwiązanie jest bardzo dobre, a tym bardziej, że nie trzeba za wiele za to zapłacić. Za dwieście złotych mamy całkiem dobrą ofertę, która powinna spełnić nasze oczekiwania. Im więcej płacimy tym więcej możemy uzyskać. Do wyboru mamy wiele towarzystw ubezpieczeniowych, które przedstawią nam taką ofertę. Dzisiaj jesteśmy zdrowi, ale czy tak będzie jutro? Jeśli dobrze się przygotujemy i będziemy mieć takie ubezpieczenie to szanse na powrót do zdrowia mamy o wiele większe.