ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

5 wskazówek, jak wybrać solidne biuro rachunkowe

1 Wrz

5 wskazówek, jak wybrać solidne biuro rachunkowe

Kwestie księgowe dla niejednego przedsiębiorcy mogą być zbyt zawiłe przede wszystkim na skutek stale zmieniających się przepisów prawa. Samodzielne zajmowanie się rachunkowością to także strata czasu, który można poświęcić na rozwijanie biznesu. Najlepszym wyborem będzie więc zaangażowanie do pomocy dobrego biura rachunkowego. Czym się kierować przy jego wyborze wobec tak dużej ilości tego typu firm na rynku?

1. Odpowiednie kompetencje

Pracownicy dobrego biura rachunkowego to absolwenci studiów kierunkowych, dzięki którym posiadają odpowiednie kwalifikacje oraz zasoby wiedzy, ale także certyfikat Ministra Finansów, który potwierdza zdobyte wykształcenie i przygotowanie do wykonywania zawodu księgowego. Dobrze jest także sprawdzić, czy wybrane biuro rachunkowe jest zrzeszone w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce. Dzięki temu wykonywane przez jego pracowników obowiązki cechują się wysokim poziomem jakości.

2. Odpowiedzialność cywilna

Biuro rachunkowe, chociaż kompetentne i przygotowane do świadczenia swej pracy, może czasem popełnić błąd. By zabezpieczyć swego klienta, powinno mieć wykupioną polisę OC. Dzięki temu, jeżeli jakiś błąd w księgowości firmy powstanie z winy biura rachunkowego, klient może liczyć na finansową rekompensatę w odpowiedniej wysokości.

3. Wygodna współpraca i stałe wsparcie

Dobre biuro rachunkowe jest w stanie zaoferować swoim klientom pomoc i wsparcie nie tylko w godzinach swojej pracy, szczególnie jeżeli sytuacja jest wyjątkowo pilna. Bezpieczna będzie świadomość, że księgowy odpowie na maila czasem nawet w weekend. Ważnym czynnikiem dobrej współpracy jest również możliwość przepływu informacji w formie elektronicznej, dzięki temu oszczędza się czas.

4. Warunki formalne współpracy

Warto także zasięgnąć wiedzy na temat tego, jak będzie przebiegała współpraca w zakresie powiadomień oraz przypomnień o upływającym terminie opłat podatku czy rozliczenia faktur. Ponadto, czy biuro rachunkowe po prostu będzie wykonywać swoje obowiązki w zaledwie podstawowym zakresie, czy na przykład w cenie zaproponuje optymalizację podatkową oraz reprezentowanie klienta przed organami skarbowymi. To niezwykle ważny czynnik. Należy takie sprawy kluczowe omówić na samym wstępie.

5. Cena usługi

Niska cena to nie priorytet. Często po prostu oznacza bardzo ograniczoną obsługę księgową. Zdecydowanie warto wybrać szerszy pakiet pomocy i wsparcia, za czym idzie również wyższa stawka za pracę biura rachunkowego, niemniej biorąc pod uwagę to, jak ważne jest skrupulatne prowadzenie księgowości, na pewno warto.

Kliknij Tutaj i poznaj więcej kryteriów, które pomogą Ci wybrać najlepsze biuro księgowe do prowadzenie kompleksowej księgowości.