ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

ZAZDROSTKI – FIRANY, KTÓRE ODMIENIĄ TWOJĄ KUCHNIĘ

5 Wrz

ZAZDROSTKI – FIRANY, KTÓRE ODMIENIĄ TWOJĄ KUCHNIĘ

Zastanawiasz się, co takiego magicznego kryło się w kuchni Twojej mamy i babci, że tak fajnie spędzało się w niej czas? Pomieszczenie nie tylko pachniało domowymi potrawami i wypiekami. Było również przytulne i jasne. Być może sekretem były zazdrostki firanki.

NIE TYLKO U BABCI

Zazdrostki firany to ozdoba uniwersalna. Można dopasować je do każdego typu wnętrza. Wystarczy dobrać jedynie odpowiedni wzór. Dziś możemy wybierać do woli, pomiędzy setkami, a nawet tysiącami produktów. Zazdrostki firanki nie muszą być babcine lub idealne do domku na wsi. Możesz dobrać je również do nowoczesnego wnętrza. Nie tylko dopasują się one do stylu Twojego mieszkania, ale i znacznie ocieplą jego wizerunek. Będą stanowić też subtelną barierę między Twoim domem, a światem zewnętrznym. Co więcej, jeśli wybierzesz firanki w jasnych kolorach, prawdopodobnie rozjaśnią wnętrze kuchni i będą rozpraszać wpadające do niej światło.

Jesteś fanem tradycji? Świetnie! W sklepach dostępne są koronkowe zazdrostki z gipiury, a także te haftowane. Będą idealne dla kuchni utrzymanej w staropolskim lub prowansalskim stylu. Podkreślą jego ciepło i ożywią wnętrze pięknymi wzorami.

JAŚNIEJ, PRZYTULNIEJ, INTYMNIE

Zazdrostki firanki wzięły swoją nazwę od słowa „zazdrość”. Dawniej miały chronić lokatorów przed wzrokiem wścibskich sąsiadów. Dzięki nim nie widzieli wnętrza, zachowania mieszkańców i nie mogli rozsiewać plotek na ich temat. Dziś również zapewniają pewną dozę intymności. Są szczególnie wskazane, jeśli spędzamy czas w kuchni wieczorami. Delikatnie przysłaniają okno, dzięki czemu przechodnie nie będą zaglądać do środka naszego domu.

Za dnia, zazdrostki firany rozpraszają światło, które dostaje się do wnętrza przez okna. Wykonywane są najczęściej z jasnych materiałów, dzięki czemu kuchnia staje się jaśniejsza, a jednocześnie powiększona optycznie.

Tego typu firanki są niezwykle urocze. Piękne hafty, koronki, nadruki sprawiają, że kuchnia zyskuje swój klimat. Miło się w niej spędza czas, ponieważ jest w niej po prostu przytulnie.

Jeśli myślisz o zakupie zazdrostek, koniecznie odwiedź sklep internetowy romanetka.pl. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych wzorów i tkanin, z których wykonane zostały firanki do kuchni. Możesz kupić gotowe produkty, które wystarczy zawiesić na okno, lub zdecydować się na zazdrostki na metry, idealnie dopasowane do Twojego wnętrza.