ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Co ma najwięcej witaminy c?

26 Gru

Co ma najwięcej witaminy c?

Witamina C jest nam bardzo potrzebna do prawidłowego funkcjonowania. Zwiększa naszą odporność i chroni nas przed nowotworami, a zatem trzeba będzie ją przyjmować w takiej ilości, jaka jest zalecana. Nie bójmy się przedawkowania witaminy C, bo jest to praktycznie niemożliwe.

Trzeba byłoby zażywać każdego dnia powyżej tysiące miligram tej witaminy, a mało, kto coś takiego robi. Jeśli dostarczamy witaminę C z owocami i warzywami to nie ma na to praktycznie szans żebyśmy przedawkowali jej ilość. To akurat bardzo dobra dla nas wiadomość.

Gdzie znajdziemy dużo witaminy C?
Na pewno znajdziemy najwięcej witaminy C w czarnej porzeczce. W każdych stu gramach czarnej porzeczki znajduje się 182 mg witaminy C. Ten owoc znany jest od pokoleń i stosowany jest na przeziębienia. Jeśli lubimy paprykę to bardzo dobrze, bo w tym warzywie znajduje się bardzo dużo witaminy C. W paprykach znajduje się więcej witamin i minerałów, dlatego warto włączyć do diety takie warzywo. Mało, kto wie, że jarmuż ma dużo witaminy C.

Niewiele osób je jarmuż, a szkoda, bo można byłoby w naturalny sposób dostarczyć bardzo dużo witaminy C. Oczywiście dużo witaminy C ma również szpinak, którego dzieci nie lubią. Szpinak można podawać w bardzo różnej formie, dlatego warto włączyć go do diety. Jeśli lubimy truskawki to na pewno będziemy zadowoleni, bo w stu gramach znajduje się tutaj 66mg witaminy C, po więcej informacji zapraszamy tutaj https://olimpsport.com/pl. Bez tej witaminy nasz organizm nie będzie dobrze zabezpieczony przed chorobami, dlatego trzeba będzie jak najszybciej po to sięgnąć. Na pewno znajdziemy takie owoce i takie warzywa, które lubimy i które zawierają dużo witaminy C.

Zdrowie powinno być dla nas najważniejsze. Jeśli mamy zdrowie to można zrobić, co tylko chcemy. Te osoby, które nie dbają o siebie i nie mają w swoim organizmie wystarczająco dużo witamin chorują. Nie dopuszczajmy do takich sytuacji, bo, po co? Skoro można w łatwy sposób dostarczyć do organizmu witamin to trzeba to wykorzystać i każdy z nas będzie się czuł dzięki temu o wiele lepiej niż teraz.