ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Usuwanie awarii w maszynach budowlanych

22 Lut

Usuwanie awarii w maszynach budowlanych

W przypadku kiedy dojdzie do awarii maszyny budowlanej podczas pracy, możemy liczyć się z drugim przestojem, również stratą pieniędzy czy też karami za przekroczenie terminu.

Dlatego też każdy przedsiębiorca, który posiada firmę budowlaną powinien dbać o to, aby sprzęt budowlany w jego firmie był okresowo sprawdzany, powinien być ciągle w 100 procentach sprawnym. Oczywiście należy sprawdzić wszystkie filtry, łączenia, uszczelki, tak aby nic nie zawiodło nas podczas pracy. Oczywiście tego rodzaju diagnostykę przeprowadzić powinna specjalistyczna firma, może ona zawczasu wykryć wszystkie nieprawidłowości, a czasem błahy problem, jak niedokręcona śruba czy źle założona uszczelka może być powodem dużych problemów. Przykładem tego może być maszyna zasilana hydraulicznie, gdzie w przypadku pęknięcia uszczelki czy też węża może dojść do spadku ciśnienia, i wówczas maszyna przestaje działać. Usuwanie awarii w maszynach budowlanych

Jeżeli nie mamy zapasowego węża, wówczas będziemy musieli zatrzymać część pracy do czasu naprawy usterki.

Oczywiście możemy zamówić usługi firmy, które dojeżdżają na miejsce, dokonując napraw na placu budowy. Jest to oczywiście bardzo wygodne, ponieważ w przypadku kiedy prowadzimy prace budowlane w miejscu trudno dostępnym, nie będziemy mogli łatwo znaleźć warsztatu, który wykona dla nas tego rodzaju naprawy. Warto także zwrócić uwagę, iż maszyna niesprawna nie będzie mogła wyjechać przykładowo z wykopu, czy też dojechać do serwisu. Dodatkowo nawet jeżeli nasza maszyna może się poruszać, jedynie niesprawna jest łyżka, powinniśmy zwrócić uwagę, że dojazd koparką gąsienicową do serwisu nie tylko zajmie dużo czasu, ale zużyjemy także dość dużą ilość paliwa. Dlatego też firmy serwisujące tego rodzaju maszyny często dojeżdżają na miejsce, aby przyspieszyć naprawę urządzenia. Oczywiście przed przyjazdem serwisu warto wstępnie poinformować jakiego rodzaju mamy problem, jakiego rodzaju maszynę posiadamy, i jaki jest to model, wówczas serwisant będzie mógł zabrać ze sobą wszystkie niezbędne to naprawy części. Podobnie w przypadku maszyn wykorzystywanych do wyrębu w lesie, tam również może dojść do różnego rodzaju awarii, wówczas serwis maszyn leśnych także dojedzie na miejsce, oraz dokona niezbędnych napraw w miejscu, w którym prowadzimy prace wyrębu. Może być to przykładowo awaria samochodu, który wywozi ścięte drzewo lub też innej maszyny, która prowadzi wycinkę.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem hydrauliki siłowej BANAT: https://hydroserwishs.pl