ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Co zrobić, gdy brakuje nam pieniędzy

14 gru

Co zrobić, gdy brakuje nam pieniędzy

Kiedy brakuje nam pieniędzy, często zdarza się, że musimy je gdzieś pożyczyć.

To normalny proces, ponieważ po to powstają różne instytucje finansowe pożyczające pieniądze, żeby w razie potrzeby można było zwrócić się do nich o pożyczki gotówkowe. Dlatego też wiele firm oferuje mnóstwo rodzajów pożyczek w niezbyt wysokich kwotach, zazwyczaj do kilku tysięcy złotych, możemy również zwrócić się do banku o przyznanie nam kredytu konsumpcyjnego czy hipotecznego, w zależności od naszych potrzeb.

Co zrobić, gdy brakuje nam pieniędzy

Jak starać się o przyznanie odpowiedniego kredytu

Jeżeli brakuje nam wolnej gotówki, którą chcemy przeznaczyć na jakiś cel, wiele osób zwraca się do firm pożyczkowych o wsparcie finansowe. Tego rodzaju wsparcie to po prostu szybka gotówka wypłacana praktycznie od ręki, bowiem jeśli nie mamy problemów ze spłacaniem kredytów czy zwykłych rachunków, bez problemu dana firma udzieli nam pożyczki gotówkowej. Warto pamiętać o tym, że warunkiem udzielenia każdej pożyczki jest to, czy spłacamy swoje inne zobowiązania finansowe. Nasze zobowiązania to nie tylko kredyty czy pożyczki ale też zwykłe codzienne rachunki, które musimy regulować co miesiąc. Jeśli bowiem nie płacimy rachunków, trafiamy na listę dłużników, i od tego momentu nie możemy wziąć żadnego kredytu, pożyczki ani telefonu czy Internetu na abonament, dlatego, że jesteśmy niewiarygodni i istnieje ryzyko, iż nie spłacimy w terminie pożyczki o jaką się ubiegamy.

Dlatego też zanim złożymy wniosek o pożyczkę gotówkową czy kredyt, postarajmy się najpierw o to, aby dla banku czy innej podobnej instytucji finansowej być wiarygodnym. W innym przypadku żadne zapewnienia, że spłacimy zaciągniętą pożyczkę nie podziałają i nasz wniosek zostanie po prostu odrzucony. Od lat najlepszym miejscem na branie kredytów są banki. Kiedyś bardzo trudno było dostać kredyt w normalnym trybie i bez długiego oczekiwania na odpowiedź. Trzeba było mieć takie zabezpieczenia jak w przypadku bardzo dużych kwot.

Obecnie banki idą z duchem czasu i oferują coraz łatwiejsze do uzyskania kredyty gotówkowe. Często bowiem zdarza się, że mniejsze kwoty możemy dostać bez dodatkowych zaświadczeń. Oczywiście doradca kredytowy może nam podpowiedzieć, gdzie najlepiej złożyć wniosek o przyznanie kredytu. Jeśli rozpoczynamy działalność gospodarczą, nie potrzebujemy jeszcze konkretnych dochodów, żeby dostać kredyt do dziesięciu tysięcy złotych. Wystarczy wpis do ewidencji gospodarczej, numer regon i dowód osobisty i możemy otrzymać środki na rozpoczęcie działalności.