ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Dlaczego spędzamy coraz więcej czasu korzystając z internetu?

22 lip

Dlaczego spędzamy coraz więcej czasu korzystając z internetu?

Polacy coraz częściej korzystają z różnych usług internetowych, obecnie 90% Polaków posiada dostęp do internetu w swoim telefonie komórkowym.

Na co dzień korzystamy z bankowości internetowej, czytamy informacje ze świata, poszukujemy także rozrywki. Internet jako medium informacyjne wypiera radio oraz telewizję, daje wiele możliwości wchodzenia w interakcje, chętnie korzystamy również z różnych portali społecznościowych.

Dlaczego spędzamy coraz więcej czasu korzystając z internetu?

Co może zaoferować nam internet?

Internet w telefonach komórkowych daje nam dostęp do wielu różnych usług, chętnie czytamy wiadomości, sprawdzamy kursy walut, prognozę pogody. Polacy często rozpoczynają dzień od serwisów informacyjnych, w wolnych chwilach możemy zrelaksować się, oglądając śmieszne filmy na YouTube, dostępne są różne platformy streamingowe, które oferują ciekawe seriale oraz firmy. Obecnie coraz więcej osób rezygnuje z oglądania tradycyjnej telewizji, platformy streamingowe, takie jak HBO czy Netflix, dostarczają nam wiele rozrywki w wysokiej jakości. Nowoczesne telewizory posiadają łącza internetowe, dzięki czemu możemy korzystać z treści cyfrowych.

Najwięcej czasu przed monitorami komputerów czy też telefonów komórkowych spędzają młode osoby, które często skupiają się wokół różnych serwisów społecznościowych, na których możemy rozmawiać ze znajomymi, prowadzić własne konta. Często zamieszczamy tam nasze zdjęcia, obecnie telefony komórkowe wyposażone są w aparaty, dlatego w każdej chwili możemy wykonać zdjęcie, umieścić je w internecie. Zatem internet staje się miejscem, gdzie możemy tworzyć społeczności, bardzo popularne są także w gry online, gdzie możemy zmierzyć się z zawodnikami z całego świata.

W internecie znajdziemy dużą dozę rozrywki, mogą być to ciekawostki, dowcipy, zabawne filmy zamieszczone przez internautów w serwisie YouTube. Możemy korzystać z wielu serwisów, które specjalizują się w humorze, rozrywce, jest to dobry pomysł, aby oderwać się w czasie przerwy od pracy, czy też spędzić trochę czasu na dobrej zabawie po szkole.