ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Herbicydy od dobrego producenta

1 Wrz

Herbicydy od dobrego producenta

Rolnicy znają się bardzo dobrze na herbicydach, bo bez nich nie są w stanie poradzi sobie ze swoimi uprawami. Niestety, ale chwasty uodparniają się na środki chemiczne, które stosujemy. To spore wyzwanie dla producenta, który musi tam opracowywać skład żeby był coraz lepszy. Nie jest to łatwe, dlatego trzeba się na tym bardzo dobrze znać. Problemy z chwastami mają i rolnicy i sadownicy. Wszędzie chwasty mogą rosnąć.

Zabierają z gleby substancje odżywcze, przez co rozwijają się jeszcze szybciej. My stosujemy nawozy, a chwasty rosną, dlatego trzeba będzie bardzo szybko sobie z tym poradzić. W przeciwnym razie będziemy mieć poważny problem. Wystarczy kilka chwastów na metrze kwadratowym i mamy nawet kilkanaście procent mniejsze plony. Mając dziesiątki czy setki hektarów szybko przeliczymy, że straty są naprawdę bardzo duże. Nie możemy dopuścić do takiej sytuacji i trzeba bardzo szybko wybrać coś od producenta środków ochrony roślin.


Zanim kupimy ten czy inny herbicyd to trzeba będzie sprawdzać skład. Oczywiście jeszcze ważniejsze jest sprawdzenie, jaki chwast atakuje nasze uprawy. Może to być chwast jednoliścienny, który jest łatwy do zwalczania, ale może to być chwast dwuliścienny i wtedy mamy poważniejszy problem. W tym drugim przypadku trzeba będzie zastosować jeszcze skuteczniejsze herbicydy. Jeśli się nie znamy na tym to w sklepie nam doradzą, co wybrać. Musimy tylko pamiętać, że nie stosujemy cały czas tego samego środka chemicznego do zwalczania chwastów, bo je tym samym uodpornimy i będzie poważny problem. Dobrze, że do wyboru mamy tak wiele herbicydów.

Jedną z najlepszych ofert na rynku znajdziemy na herbicydy na chwasty i warto tam zajrzeć. To nasz rodzimy producent, który jest znany wśród rolników. Oferuje tak skuteczne herbicydy, że żadne chwasty nie mają z nimi szans. Można to sprawdzić kupując jeden z herbicydów, jakie są dostępne w ofercie. Czytajmy instrukcje i stosujmy się do zaleceń producenta, a wtedy wszystko będzie tak jak trzeba.