ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Gdzie kupić sznurki do makramy?

30 Paź

Gdzie kupić sznurki do makramy?

Makrama jest popularnym sposobem dekorowania od dziesięcioleci, wprowadzając teksturę i ciepło do domu za pomocą sznurkowych węzłów, które można łączyć w unikalny sposób, aby stworzyć jedyne w swoim rodzaju draperie, uchwyty na rośliny i wiele innych.

Łatwo nauczyć się, jak tworzyć makramy, ponieważ musisz tylko znać kilka rodzajów węzłów, aby utworzyć projekt makramy. Zanim zaczniesz uczyć się makramy, zbierz materiały eksploatacyjne i zapoznaj się z niektórymi typowymi terminami makramy, które musisz znać. Do wykonania makramy może służyć dowolny sznur, sznurek lub lina wykonana z bawełny, konopi, juty lub materiału syntetycznego. Występuje w różnych rozmiarach, kolorach i właściwościach splotów. Istnieją sznurki makramy, które są szorstkie i mogą podrażniać skórę. Sznury konopne i jutowe nie są zalecane do tworzenia naszyjników i bransoletek. Sugerowane materiały do robienia biżuterii to nylon, jedwab, jedwabna satyna i bawełna. Możesz także użyć skórzanego rzemyka, ponieważ mięknie on po pewnym czasie użytkowania. Grubość sznurka do makramy jest zwykle wskazywana w milimetrach. Kupując sznurek, należy pamiętać o tym, czy można na nie włożyć do koraliki, guziki lub inne ozdoby. Sznury o średnicy większej niż cztery milimetry mogą wymagać większych ozdób. Średniej wielkości sznurek do wykonywania projektów w małych rozmiarach, takich jak bransoletki i naszyjniki, powinien mieć średnicę mniejszą niż dwa milimetry.

Ilość i długość potrzebnego sznurka dobiera się do wielkości całego projektu. Niektóre sznurki do makramy występują w dużych rolkach, a inne w krótszych długościach. Niezależnie od tego, czy szukasz liny, sznurka, lub przędzy, musisz zdecydować, czy chcesz pracować z włóknem naturalnym, czy syntetycznym. Włókna naturalne obejmują bawełnę, len, jutę, wełnę i konopie i idealnie nadają się do wnętrz, dekoracji wnętrz, biżuterii, akcesoriów, prezentów i tekstyliów. Są również biodegradowalne, dzięki czemu są dobrą, przyjazną dla środowiska opcją. Włókna syntetyczne obejmują polipropylen, akryl, nylon i plastik i idealnie nadają się do projektów zewnętrznych, ponieważ wytrzymają deszcz lub wiatr i nie rozpadną się wraz z upływem czasu.