ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Jak rozwiązać nasze problemy ze spłatą zobowiązań wobec banku?

19 Lut

Jak rozwiązać nasze problemy ze spłatą zobowiązań wobec banku?

Nawet dobrze prosperująca firma może czasem odczuć skutki różnego rodzaju przepisów, które negatywnie wpłyną na prowadzenie działalności.

Obecnie wiele firm z branży turystycznej boryka się z problemami związanymi z ograniczeniem działalności związanymi z koronawirusem. W wielu branżach firmy były zmuszone zamknąć hotele czy też restauracje w tym przypadku podstawowy dochód firmy przestawał być możliwy, dlatego też firmy zaczęły popadać w tarapaty finansowe. Oczywiście warto pamiętać że wielu przedsiębiorców finansuje działalność, inwestycje z różnego rodzaju kredytów i pożyczek, dlatego też brak stałych wpływów może spowodować problemy z płatnościami za różnego rodzaju pożyczki. Bardzo dobrym przykładem będzie tutaj leasing pojazdów, korzysta z niego bardzo wiele firm, które chcą rozkładać koszty zakupu na kolejne miesiące. W przypadku kiedy tracą płynność finansową nie mogą prowadzić dalsze i spłaty. Wówczas dobrym pomysłem może być negocjacja wielkości raty z naszym bankiem. Możemy przykładowo spróbować zmniejszyć raty, zwiększyć ich ilość, dzięki temu będziemy ponosili mniejsze koszty miesięczne. W wielu przypadkach banki rozumiejąc sytuację przedsiębiorców zgadzają się na tego rodzaju rozwiązanie. Jednak jeżeli nie posiadamy odpowiednich wpływów, ani oszczędności wówczas możemy mieć problem, ponieważ bank w końcu zacznie upominać się o należności. Jak rozwiązać nasze problemy ze spłatą zobowiązań wobec banku?

W tym wypadku może być prowadzona windykacja, lub też sprawa może zostać skierowana do sądu.

Aby temu zapobiec oczywiście będziemy prowadzili różnego rodzaju działania, w tym przypadku możemy także możemy wynająć specjalistyczną firmę anty windykacyjną, która będzie wiedziała w jaki sposób negocjować z naszym bankiem. Z pewnością pomoc prawników specjalizujących się w biznesie i finansach będzie w tym przypadku bardzo ważna, mogą oni przykładowo sporządzić nową umowę, a także dokładnie sprawdzić obecną umowę z bankiem. Może się bowiem okazać iż pewne zapisy pozwalają nam na zmniejszenie rat kredytu, czy też okresowe odroczenie rat. Kiedy chcemy rozpocząć współpracę z tego rodzaju kancelarią warto wejść na stronę kancelaria-antywindykacyjna.com/jak-wyjsc-z-dlugow/, Znajdziemy tam wiele informacji na temat współpracy z firmą, która zajmuje się w naszymi finansami. Wiedza z zakresu prawa pozwoli kancelarii antywindykacyjne pomóc nam w naszych problemach ze spłatą długów.