ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

[email protected]

Jak właściwie docieplić budynek?

5 maj

Jak właściwie docieplić budynek?

Wiele osób posiadających duże domy może płacić wysokie rachunki za ogrzewanie, jednak są sposoby aby zmniejszyć koszty. Oczywiście bardzo ważne jest właściwe docieplenie naszego domu.

Jeżeli do m ma kilkadziesiąt lat, i nie był ocieplany wewnątrz, wówczas ocieplenie zewnętrzne będzie bardzo dobrym pomysłem. Ocieplenie zewnętrzne wykonujemy najczęściej ze styropianu, najczęściej będzie to kilkanaście centymetrów, jednak czasem będzie to kilkadziesiąt centymetrów. Na styropian zostanie nałożony tynk, może być to przykładowo tynk natryskowy. Aby zwiększyć izolacyjność naszych budynków dobrym pomysłem będzie także ściana dwu lub trójwarstwowa, która charakteryzuje się tym, że chroni przed wpływem zimnego powietrza. Jednakże są także inne artykuły, które w dużym stopniu powodują, że dom jest ciepły i przytulny. Podczas ocieplania budynków nie można zapominać o żadnym szczególne, najczęściej ocieplamy ściany naszego budynku, jednak trzeba także zwracać uwagę na fundamenty. Z pewnością bardzo ważne będzie także właściwe zaizolowanie poddasza, często wykonuje się je za pomocą waty szklanej, jednak coraz częściej wykorzystywane są izolacje natryskowe.

Tego rodzaju rozwiązania docierają do miejsc niedostępnych. Na izolację możemy dopiero nałożyć płyty gipsowo-kartonowe.

W czasie wykonania pracy tego rodzaju jak adaptacja poddasza, zabezpieczenie lokalu przed utratą ciepła bywa szczególnie ważne, gdyż to tutaj właśnie ulatnia się największa ilość ciepłego powietrza. Nowoczesne techniki ocieplania powodują, że możemy pomyśleć o oszczędnościach. Tej kwestii można poświęcić także odrobinę czasu, gdy zastanawiamy się nad oszczędnością energii i zastosować żarówki energooszczędne. Z pewnością docieplanie budynków warto powierzyć doświadczonej ekipie, z pewnością prace zostaną wykonane nie tylko profesjonalne ale także szybko. Jest to ważne ponieważ niewłaściwe wykonana izolacja może prowadzić do star ciepła, ale także powstawania w domu grzyba, który jest trudny do usunięcia.