ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

W czym pomoże nam doradca finansowy?

11 Cze

W czym pomoże nam doradca finansowy?

Wiele osób nieradzi sobie w gąszczu przepisów i różnego rodzaju umów, dlatego też poszukują doradców finansowych. Z pewnością doradca finansowy może pomóc nam w wielu różnych sytuacjach, najczęściej jest to wybór atrakcyjnego kredytu hipotecznego ,ale mogą zdarzyć się także inne sytuacje.

Przykładowo podczas spłaty kredytu z różnych względów nie będziemy mogli spłacać rat na czas, wówczas warto skontaktować się z bankiem, w celu wyjaśnienia sprawy. Pożyczkobiorcom zaleca się skontaktowanie się z bankiem z własnej inicjatywy. Najczęściej na kilka dni lub tygodni przed opóźnieniem płatności jest już jasne, że tak się stanie. Następnie wspólnie z bankiem poszukuje się rozwiązania.

Jeżeli kredytobiorca ma trudności z krótkoterminową spłatą, można wynegocjować odroczenie. Później nie trzeba spłacać pożyczki przez okres od jednego do trzech miesięcy, ale odsetki są nadal należne.

Podsumowując, pożyczka jest oczywiście nieco droższa, a okres spłaty wydłuża się. Rozmowa z bankiem nie polega tylko na znalezieniu rozwiązania spóźnionej płatności. Może to również zapobiec wysokim kosztom, które powstają w takim przypadku.

W różnych sprawach można zwracać się o porady do doradcy finansowego, czy będzie to drobne zaleganie ze spłatę, czy dobranie najkorzystniejszego kredyty na dom czy mieszkanie. Profesjonalny doradca jest na bieżąco z ofertami banków oraz firm kredytowych. Dzięki temu może szybko dobrać coś dla nas. Z pewnością dużą pomocą będzie także pomoc w załatwieniu różnych spraw związanych z przygotowaniem dokumentów, jakich wymagają banki. Może być to duża pomoc, zwłaszcza, kiedy weźmiemy pod uwagę ilość wymaganych dokumentów. Niekiedy będziemy chcieli uzyskać kredyt szybko, chociażby ze względu na okazyjną ofertę. Wówczas szybka decyzja kredytowa będzie bardzo ważna, zazwyczaj składamy wnioski do kilku banków. Doradca będzie wiedział, które banki wydają szybkie decyzje. W każdym większym mieście doradzi pomoże nam doradca finansowy Kraków to miasto w którym możemy liczyć na profesjonalną pomoc.