ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Jak założyć spółkę z o.o.

29 Maj

Jak założyć spółkę z o.o.

Czy założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest trudne czy łatwe? Wszystko będzie zależne od tego czy się na tym znamy czy nie. Większość z nas nie ma o tym pojęcia, ale można znaleźć w Internecie bardzo przydatne informacje. Czy to na pewno na pomoże i zdecydujmy się na zakładanie spółki z o.o. we własnym zakresie?

Trudno odpowiedzieć na to pytanie, ale na pewno nasza wiedza się na ten temat zwiększy, a to zawsze się przydaje. Zakładając spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością zaczynamy od umowy spółki. Tam będą dane spółki, wszystko o kapitale zakładowym i mocy prawnej. To dopiero pierwszy z wielu dokumentów, jakie trzeba będzie wypełnić żeby mieć dokładnie to wszystko, czego wymaga od nas obowiązujące w Polsce prawo. Bardzo ważne jest wniesienie wkładów, dlatego trzeba wiedzieć jak tę czynność przeprowadzić. Zalicza się do tego wniesienie wkładów przed wszystkich wspólników na pokrycie całego kapitału zakładowego. Wkłady można wnosić w formie pieniężnej jak niepieniężnej. Minimalny wkład w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością to pięćdziesiąt złotych. Kapitał zakładowy to minimum pięć tysięcy złotych. Trzeba się tych kwot trzymać żeby wszystko było zgodne z prawem.

Załatwianie formalności

Trzeba się dobrze orientować we wszystkich przepisach, bo tylko wtedy są z tego najlepsze efekty. To, dlatego musimy albo zgłębić swoją wiedzę tak, że staniemy się w tej dziedzinie profesjonalistami albo trzeba polegać na firmie, która już taką wiedzę i doświadczenie ma. Wtedy uda się uzyskać najlepsze możliwe efekty. Dla osób, które chcą zbierać informacje o zakładaniu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością można polecić stronę firmy http://spolki24.net/jak-zalozyc-spolke-z-oo/, bo tutaj znajduje się naprawdę to wszystko, czego nam trzeba. Warto zagłębić się w tak bardzo dobrze przygotowaną instrukcje. Krok po kroku dowiemy się, jakie dokumenty są potrzebne i dowiemy się gdzie mamy się zgłaszać. Im więcej wiemy tym lepiej dla naszej spółki i warto tę wiedzę już dzisiaj zdobywać.