ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Kosmetyki mineralne oferują szeroką gamę produktów

5 Maj

Kosmetyki mineralne oferują szeroką gamę produktów

Od sypkich pudrów, przez płynne podkłady, po upiększający krem nawilżający, makijaż mineralny odpowiada praktycznie każdemu obszarowi kosmetyków standardowych do makijażu.

Poruszanie się po świecie piękna może czasami wydawać się mylące, szczególnie jeśli chodzi o uchwycenie listę składników, które są wymienione na etykietach. Wiele osób kojarzy makijaż z ciężkimi podkładami i pudrami. Jednak czasy się zmieniły i dziś produkty mineralne są najbardziej znane z ich naturalnego efektu. Wykonany z minerałów, takich jak mika, cynk i tlenek tytanu, które są następnie mielone do bardzo drobnej konsystencji i łączone z pigmentem, makijaż mineralny zyskał popularność, jeśli chodzi o naturalne składniki. W rzeczywistości to, co naprawdę odróżnia go od standardowych formuł, polega raczej na tym, czego w takich kosmetykach nie ma. Jeśli chodzi o makijaż mineralny, nie znajdziesz w składzie żadnych olejków, wosków, konserwantów, syntetycznych substancji zapachowych ani substancji wypełniających. Przy ograniczonych składnikach ludzie często myślą, że makijaż mineralny jest bardziej naturalny, a zdaniem wielu ekspertów branżowych, jest również o wiele bezpieczniejszy dla wrażliwej skóry.

Wynika to w dużej mierze z faktu, że produkty nie zawierają konserwantów i nie zatykają porów.

Jeśli masz suchą skórę, płynna formuła podkładu minerals love botanicals pixie może być dla Ciebie najlepsza, a tłusta cera skorzysta na użyciu pudrów, w tym przypadku pamiętaj, aby zainwestować w gęsty pędzel o krótkiej rączce do specjalistycznej aplikacji. Naturalne minerały pozwalają skórze oddychać i normalnie funkcjonować bez zatykania. Dermatolodzy i kosmetolodzy często używają makijażu mineralnego, aby chronić wrażliwą skórę swoich klientów. Makijaż mineralny jest odpowiedni dla skóry ze skłonnością do trądziku, podrażnień oraz trądziku różowatego. Używając naturalnych i ekologicznych kosmetyków mineralnych zmniejszasz ślad węglowy i w pełni rozumiesz, co tak naprawdę nakładasz na swoją twarz.