ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

[email protected]

Kredyt w banku czy pożyczka w parabanku?

30 gru

Kredyt w banku czy pożyczka w parabanku?

W Polsce parabanki rozwijają się bardzo dobrze. Jest minimum kilkanaście firm, które pożyczają ludziom pieniądze. Wiele osób zastanawia się, po co chodzić do parabanku skoro można pójść do banku? Każda osoba może na to inaczej patrzeć, dlatego warto się przyjrzeć tej sprawie nieco bliżej.

Jeśli będziemy chcieli zaciągnąć kredyt na większą sumę to wybierzemy bank, dlaczego? Parabanki najczęściej udzielają pożyczek do kilku tysięcy złotych. Większa kwota jest niedostępną, dlatego jeśli kos tego szuka to musi wybrać bank. Łatwość otrzymania pożyczki w parabanku jest o wiele większa. Nie trzeba się mocno wysilać. Można skorzystać z formularza na wybranej stronie firmy od pożyczek i po kilku minutach będzie odpowiedź czy mamy pieniądze czy nie. Cały proces od przyznania pożyczki do otrzymania jej na konto może wynieść piętnaście minut. Te osoby, którym zależy na czasie na pewno z taniego rozwiązania będą zadowolone.

Jest jeszcze jedna ważna zaleta parabanku, jaka? Nie sprawdzają tak bardzo dokładnie naszej historii. Jeśli jesteśmy zarejestrowani na tak zwanej „czarnej liście” to nie dostaniemy nawet abonamentu na telefon, a co dopiero kilkuset złotych czy kilku tysięcy.

Parabanki reklamuję się właśnie w ten sposób, że nie sprawdzają naszych zadłużeń. U nich sytuacja jest bardzo jasna. Bierzemy tysiąc złotych na miesiąc lub dwa i na kalkulatorze wiemy dokładnie ile zapłacimy za całość. Akceptujemy to lub nie, to już jest nasza sprawa.

Co lepsze dla nas?
Te osoby, które mają jakiekolwiek problemy ze spłacaniem rat na czas od razu niech idą do banku. Parabanki mogą naliczać sobie nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, jeśli spóźnijmy się z kilkoma ratami. To nie wszystko parabanki to spłacenia rat, co tydzień. Jeśli nie otrzymujemy tygodniówek to w żaden sposób nic nam to nie zmienia i lepsze będą rozliczenia miesięczne. Niska rata może się okazać wysoka, bo trzeba jej wysokość poniżyć przez cztery tygodnie. Wtedy można będzie kwoty porównać z bankiem, w którym wybraliśmy pożyczkę.