ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

[email protected]

Niezbędne elementy garderoby w męskiej szafie

2 kwi

Niezbędne elementy garderoby w męskiej szafie

Mężczyźni, podobnie jak kobiety, potrafią mieć szafę pełną ubrań, ale nie maję w co się ubrać, lub ciężko im dobierać ubrania w pasujące zestawienia.

Tak naprawdę w naszych szafach nie potrzebujemy zbyt wielu ubrań, ważne jest, aby pasowały one do siebie. Łatwiej jest wtedy dobierać strój tak, aby pasował do okazji czy pory roku.

Wielu stylowych mężczyzn nosi marynarkę również na co dzień

Niektóre elementy są uważane za niezbędne w męskiej garderobie i warto je posiadać. Z pewnością do takich ubrań należy płaszcz, marynarka, garnitur, a także eleganckie spodnie i dobrej jakości dżinsy w ciemnym kolorze. Na tych prostych podstawach można bez problemu skompletować całą garderobę, nawet minimalistyczną, bez względu na to ile masz lat. Trzeba również pamiętać, że ubrania muszą być odpowiednio dopasowane do naszej sylwetki. Nawet szczupły mężczyzna nie będzie wyglądał schludnie i elegancko w zbyt luźnych spodniach i powyciąganej koszulce, czy zbyt ciasnej koszuli. Dodatkowo źle dobrane ubrania sprawią, że nie będziemy się czuli pewnie i swobodnie z powodu krępowania ruchów czy opadania w talii.

Ważne jest również, aby dobierać materiał naszych ubrań do pory roku. Przykładowo w wełnianej marynarce nie można się czuć dobrze latem, ale bawełniana, lniana czy z mieszanek materiałów o odpowiedniej, lekkiej gramaturze będzie odpowiednia, natomiast wełna i sztruks są lepsze na chłodniejsze miesiące. Mężczyźni, którzy lubią modę i chcą być bardziej stylowi popełniają jeszcze jeden błąd, a mianowicie mają zbyt wiele ubrań, których nie potrafią właściwie łączyć w zestawy. Kluczowe dla prawidłowego ubierania się jest posiadanie w garderobie prostych, uniwersalnych podstaw w neutralnych lub ziemistych kolorach, które pasują do siebie. Kilka takich ubrań jest niezbędnych, aby można było na ich podstawie budować garderobę i zestawiać ze sobą poszczególne elementy w stroje na różne okazje.
Spodnie męskie w kratę  na Repbalo.com

Mniej ubrań oznacza łatwiejsze dobieranie stroju

Lepiej jest posiadać w swojej szafie mniej ubrań, ale dobrej jakości, które dobrze pasują, mają neutralny kolor i pasują do wszystkiego innego w garderobie. W ten sposób można zestawiać jeden element, przykładowo jasnoniebieską koszulę, z wieloma innymi elementami, jak sweter, marynarka czy garnitur, dżinsy czy eleganckie spodnie, buty sportowe lub wizytowe. Wystarczy odpowiednio dobrać pozostałe elementy, aby ubierać się zarówno na luzie, jak i bardziej elegancko, mając w szafie ubrania dobrane kolorystycznie i nie przesadzając z ich ilością. Jeśli masz problem z dobieraniem ubrań w modne zestawienia, warto pomyśleć nad minimalistyczną garderobą, nie będziemy wtedy mieli wątpliwości, co do siebie pasuje, a co niekoniecznie.

Jeśli szukasz pomysłów na to, jak dobierać i nosić ubrania i do czego pasują modne marynarki, przeczytaj ten artykuł https://www.ebrodnica.pl/moda-i-trendy/12655-marynarki-meskie-jednym-z-najgoretszych-trendow-2021.html, a z pewnością dowiesz się wielu interesujących rzeczy. Wbrew pozorom marynarki o różnym kroju, kolorze i wykonane z różnych materiałów pasują na wiele okazji i można je nosić również na co dzień, a nie tylko od święta.