ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Po co właściwie wieszać zasłony w oknach?

12 Gru

Po co właściwie wieszać zasłony w oknach?

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś pójść do dużego sklepu, aby znaleźć idealne zasłony do swojego domu, prawdopodobnie byłeś sfrustrowany i wyczerpany przeglądaniem stojaków i pojemników bezskutecznie.

Te sklepy zawierają tylko kolory i style, które przemawiają do mas, a być może szukasz czegoś bardziej wyjątkowego. Na szczęście obecnie można znaleźć w sprzedaży niestandardowe zasłony i draperie. Zasłony i firany nadają Twojemu domowi pewien styl, ale mogą również zapewnić kilka korzyści funkcjonalnych. Większość pokoi w domu wymaga pewnego poziomu kontroli światła, czy to po prostu dla redukcji odblasków w salonie, czy całkowite zasłonięcie światła w sypialni. W przypadku draperii do sypialni weź pod uwagę grubsze tkaniny w ciemniejszych kolorach, aby zatrzymać jak najwięcej światła, abyś mógł łatwiej spać. Jeśli szukasz zasłon do salonu lub czegoś do domowego biura, wybierz prześwitującą zasłonę, która rozproszy światło i nie wpuszcza oślepiających refleksów, ale pozwoli ci cieszyć się naturalnym, łagodnym światłem. Oprócz zapewnienia większej kontroli światła, grubsze tkaniny w ciemnych kolorach zapewnią również większą prywatność, co czyni je jeszcze lepszym wyborem do sypialni. Możesz nie potrzebować tyle prywatności w salonach, dlatego właśnie firanki działają tak dobrze.

Rozważ zastosowanie warstwowych dekoracji okiennych, takich jak rolety, okiennice lub żaluzje pod zasłonami, aby uzyskać dodatkową prywatność w pokojach, w których nadal chcesz cieszyć się naturalnym światłem. Czy wiesz, że nawet połowa powietrza ogrzewanego lub chłodzonego w domu może wydostawać się przez okna? Na szczęście wszystkie osłony okienne zapewniają pewien poziom izolacji okna, a grubość tkaniny określi, ile izolacji dodasz do twoich okien. Grubsze, cięższe tkaniny, takie jak aksamit, zapewnią najlepszą izolację i pomogą utrzymać komfort w domu, a rachunki za energię obniżą się. Poszukaj inspiracji dla siebie na stronie https://artaga.pl/szycie-s231. W internecie znajdziesz wiele firm zajmujących się projektowaniem tekstyliów do dekoracji okien, takich jak zasłony, firany czy rolety na wymiar. Możesz wybierać spośród wielu kolorów, tkanin, zdobień i rozmiarów, również do nietypowych okien.