ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Promar – latarnie aluminiowe w przestrzeni miejskiej

19 Lut

Promar – latarnie aluminiowe w przestrzeni miejskiej

Historia latarni miejskich sięga początków dziewiętnastego wieku (wcześniej oświetlano ulice za pomocą pochodni czy też lamp olejowych).

Wówczas pojawiły się latarnie gazowe i na naftę. W połowie tego samego stulecia, wraz z dynamiczną elektryfikacją, zaczęły pojawiać się latarnie elektryczne – na początku dwudziestego wieku stały się dominującą formą oświetlenia miejskiego. Do dziś jednak w niektórych miejscach na świecie można znaleźć latarnie gazowe, głównie ze względów historyczno-sentymentalnych (ich minusem jest to, że muszą być ręcznie zapalane i gaszone każdego dnia). Latarnie uliczne przeciwdziałały rozwojowi przestępczości i zmniejszały ryzyko wypadków, a także umożliwiały rozwój nocnego stylu życia w metropoliach (tak zwane miasta, które nigdy nie zasypiają).

Promar – latarnie aluminiowe w przestrzeni miejskiej

Jak wygląda współcześnie zagadnienie latarnii miejskich?

Nowoczesne miasta są bardzo intensywnie oświetlone przez latarnie. Większość z nich posiada automatyczne wyłączniki czasowe. Zawód latarnika w zasadzie przeszedł do historii. Współcześni ludzie są przyzwyczajeni do pewnego konwencjonalnego, dość nijakiego wyglądu latarni miejskich, ale coraz częściej można znaleźć latarnie zaprojektowane z myślą o spełnianiu dodatkowej funkcji estetycznej (dotyczy to zwłaszcza reprezentacyjnych części miejscowości).

Promar, doświadczona firma specjalizująca się w estetycznych produktach odlewniczych, produkuje świetnie wyglądające latarnie miejskie, które stylistyką nawiązują do najlepszych prądów z zakresu sztuki użytkowej przełomu dziewiętnastego i dwudziestego wieku. Promar – Latarnie aluminiowe to gwarancja bardzo wysokiej jakości. Produkty te spełniają również wszelkie standardy bezpieczeństwa. Na podanej stronie internetowej można obejrzeć bogaty wybór latarni.