ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Co to jest filtr HEPA i czym się wyróżnia?

28 Sty

Co to jest filtr HEPA i czym się wyróżnia?

HEPA jest akronimem określającym wysoko wydajne oczyszczanie powietrza z zanieczyszczeń. Jest to rodzaj filtra, który może uwięzić dużą liczbę bardzo małych cząstek, które inne odkurzacze i systemy wentylacyjne po prostu wypuściłyby z powrotem do powietrza.

Odkurzacze HEPA są zalecane w celu zminimalizowania kurzu, łupieżu i innych powszechnych alergenów w domach, w których ludzie cierpią na alergie i inne zaburzenia oddechowe. Fakt, że filtr lub worek próżniowy ma napis „HEPA”, nie oznacza jednak, że osiągasz prawdziwą wydajność filtra HEPA. Dokładne lub absolutne filtry HEPA muszą zostać przetestowane i spełniać określony standard, aby można je było uznać za prawdziwe HEPA. Oryginalne filtry HEPA mają przypisany numer seryjny i udowodniono, że wychwytują co najmniej 99,97 procent cząstek o wielkości 0,3 mikrona. Poszukaj wyników testu, ponieważ powinny być wydrukowane na filtrze. Dokładne lub absolutne filtry HEPA mogą być droższe niż inne filtry, ale muszą działać zgodnie z określonym standardem, aby utrzymać wysoką jakość działania i efektywność filtracji. Filtry typu HEPA mogą być wykonane w podobny sposób jak prawdziwe filtry HEPA, a nawet mogą je przypominać. Nie muszą one jednak spełniać tych samych standardów co prawdziwe i oryginalne filtry HEPA. Wiele filtrów sprzedawanych jako HEPA może wychwytywać tylko 85 do 90 procent wszystkich cząstek, a odsetek ten może spaść jeszcze niżej dla cząstek o wielkości jednego mikrona i poniżej.

Te filtry nie będą miały numerów seryjnych. Ponadto filtry HEPA mają różne rodzaje budowy, przykładowo filtry hepa h13 z wytrzymałymi separatorami aluminiowymi. Poszukaj numeru seryjnego i wyników badań wydrukowanych na filtrach HEPA. Upewnij się, że wyniki testu przy 0,3 mikrona wynoszą 99,97 procent lub więcej. Rozmiar 0,3 mikrona jest standardem testowania, ponieważ większość filtrów będzie działać lepiej zarówno w przypadku mniejszych, jak i większych cząstek. Ponadto większość powszechnie występujących alergenów ma 0,3 mikrona lub więcej.