ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Rola geodety w procesie budowy domu

12 Paź

Rola geodety w procesie budowy domu

Kiedy zaczynamy budowę domu, musimy zwrócić uwagę na wiele różnych aspektów, związanych z bezpieczeństwem czy zgodnością z planami.

Pierwsze koparki wjeżdżają na plac budowy dopiero po uprzednim dokonaniu pomiaru. Ponieważ dopiero po wytyczeniu punktów pomiarowych można wykopać wykop i zbudować fundament. Prawidłowy pomiar nieruchomości i budowanego budynku jest niezbędny do bezproblemowej budowy. Rozróżnia się pomiary przed rozpoczęciem budowy i pomiary towarzyszące budowie. Pomiary konstrukcyjne zapewniają wysoki stopień bezpieczeństwa planowania, a pomiary towarzyszące budowie zapewniają prawidłową realizację planów projektanta konstrukcji i architekta w procesie budowy. Przegląd budowlany może być przeprowadzony tylko przez geodetów. Towarzyszą całemu procesowi od nabycia nieruchomości, tworzą sieć geodezyjną, dokonują oględzin budowlanych i wykonują oględziny końcowe. Pomiary mogą być przeprowadzane wyłącznie przez uprawnione agencje geodezyjne, ponieważ tylko one są upoważnione do wystawiania dokumentów urzędowych i dokonywania wpisów w rejestrze nieruchomości. Stworzenie właściwego projektu domu jednorodzinnego nie jest łatwym procesem jak również składa się na to sporo czynników.

Przede wszystkim projekty domów muszą być wykonane przez architekta posiadającego odpowiednie kwalifikacje.

Jedynie wtedy będzie możemy tego rodzaju projekty dopuścić do ogólnej sprzedaży. W przeciwnym razie niestety nie będzie możemy takich projektów sprzedać. Dzisiaj projekty domów jednorodzinnych to przede wszystkim nowoczesność jak również funkcjonalność bez której niestety żaden projekt nie będzie się cieszyć zainteresowaniem wśród potencjalnych kupców, jacy marzą o własnym domu. Jednak trzeba pamiętać iż całość musi być zbudowana według dokładnych wytycznych, z pewnością geodeta będzie potrzebny na różnych etapach prac. W każdym mieście znajdzie się odpowiedni geodezja Kraków jest także miastem gdzie bez problemy znajdziemy specjalistę, który będzie mógł wymierzyć nasza działkę, sprawdzić prawidłowe ustawienie budynku na działce.