ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Dlaczego warto wybrać ekologiczne zabawki drewniane?

11 Paź

Dlaczego warto wybrać ekologiczne zabawki drewniane?

Jeśli chcesz kupić ekologiczne zabawki drewniane, pamiętaj że ich produkcja również musi być zrównoważona.

Jeśli odwiedzisz dowolny dom z małym dzieckiem, najprawdopodobniej zobaczysz wiele plastikowych zabawek. Zabawki z tworzyw sztucznych są tanie w produkcji i kupnie oraz są wygodne. Za tę wygodę i niskie koszty finansowe płacimy jednak wysoką cenę środowiskową. Plastikowe zabawki, wykonane z paliw kopalnych, mają duży ślad węglowy.

Dlaczego warto wybrać ekologiczne zabawki drewniane?

Little Dutch to firma produkująca wiele ciekawych zabawek

Co więcej, plastik jest dość wszechobecny, nie rozkłada się nawet po setkach lat. Ponieważ plastikowych zabawek w większości nie można poddać recyklingowi, niechciane zabawki, które trafiają do kosza, mogą również przyczyniać się do tego, że plastik trafia na wysypiska śmieci i do oceanów. A jeśli to nie wystarczy, aby zniechęcić cię do ich zakupu, plastikowe zabawki są pełne toksyn i często zawierają zakazane chemikalia.

Drewniane zabawki dla dzieci mogą być lepszym wyborem dla środowiska. Odpowiednio wybrane zabawki drewniane są zrównoważone i wolne od zagrożeń chemicznych, jakie niosą zabawki z tworzyw sztucznych. Mogą być również prawdziwymi, ręcznie robionymi dziełami sztuki, czego nie można powiedzieć o zabawkach wykonanych z plastiku. Wybierając zakup zabawek drewnianych należy wziąć pod uwagę różne względy środowiskowe. Obejmują one sposób uprawy drewna i użyte farby.

Ponieważ drewniane zabawki dla dzieci Little dutch są tak trwałe, wszystkie wyglądają jak nowe również po wielu latach użytkowania. Możemy trzymać te zabawki tak długo, jak to możliwe, a następnie zachować je dla przyszłego dziecka, ewentualnie możemy je w przyszłości odsprzedać. Szukaj drewna pochodzącego z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony. Drewno kauczukowe to dobry wybór, jeśli chodzi o drewniane zabawki dla dzieci. Drewno kauczukowe jest produktem odpadowym z przemysłu lateksowego. Alternatywnie, drewno ze źródeł europejskich jest często bardziej zrównoważonym wyborem.