ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

[email protected]

Skuteczna dezynfekcja powierzchni

20 lut

Skuteczna dezynfekcja powierzchni

Obecnie zagrożenie koronawirusem sprawia, że chcemy dezynfekować nasze pomieszczenia, aby zabić potencjalnie występującego tam wirusa.

Dodatkowo pracodawcy dbają aby pracownicy przebywali w warunkach bezpiecznych, dlatego też bardzo ważne jest dezynfekowanie powierzchni biurowych, wszelkiego rodzaju magazynów, fabryk. Oczywiście trzeba to wykonać za pomocą specjalistycznych środków. Mogą być to różnego rodzaju płyny, które będą zabijały wirusa. W tym przypadku nanosimy go na powierzchni, pozostawiamy na określoną ilość czasu, po wszystkim należy usunąć płyn oraz jego pozostałości. Oczywiście możemy to wykonywać na wiele różnych sposobów, możemy natryskiwać płyn pod ciśnieniem, można także użyć różnego rodzaju myjek ciśnieniowych, kiedy będziemy chcieli go usunąć, oczyścić wszystkie powierzchnię. Z pewnością musimy zdawać sobie sprawę iż tego rodzaju technika nie daje 100% pewności usunięcia wirusa ze wszystkich miejsc, ze wszystkich powierzchni, ponieważ nie dotrze do wszystkich zakamarków. Skuteczna dezynfekcja powierzchni

Dlatego też firmy coraz częściej stosują ozonowanie.

Jest to bardzo skuteczna metoda która wykorzystuje ozon, jako gaz o charakterze nietrwałym, rozpada się on na tlen jako gaz oraz jedną cząsteczkę tlenu. Dzięki temu zachodzi reakcja utleniania się różnego rodzaju materiałów, to bardzo skutecznie dezynfekuje wszystkie powierzchnię. Z pewnością jest to bardzo czysta technika, która nie pozostawia śladów, wówczas możemy szybko usuwać różnego rodzaju zagrożenia, wirusy, bakterie. Oczywiście należy przestrzegać w tym przypadku zasad bezpieczeństwa, ponieważ musimy pamiętać iż wytrącony gaz jest łatwopalny. Dlatego też po wykonaniu ozonowania każde pomieszczenie musi być bardzo dokładnie przewietrzane, zanim mogą do niego nie wejść pracownicy. Jest to także bardzo dobry pomysł na oczyszczenie naszych pomieszczeń z różnego rodzaju zapachów, naleciałości, grzyba czy też innych zagrożeń bakteriologicznych. Oczywiście wyposażenie do ozonowania posiadają specjalistyczne firmy, dlatego też będziemy musieli wynająć firmę która posiada specjalne urządzenie do ozonowania, więcej informacji możemy znaleźć na stronie vermin.com.pl/dezynfekcja/, firma będzie wiedziała w jaki sposób bezpiecznie przeprowadzić skuteczne ozonowanie, skuteczną dezynfekcję całej naszej firmy, wszystkich pomieszczeń.