ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Znajdź czas na gotowanie posiłków w domu i jedz zdrowo

15 Lut

Znajdź czas na gotowanie posiłków w domu i jedz zdrowo

Przygotowanie domowych posiłków jest zwykle znacznie tańsze niż jedzenie obiadu w restauracji lub kupowanie przetworzonej żywności w sklepie.

Kiedy jemy w restauracji, płacimy nie tylko za jedzenie, ale także koszty prowadzenia tego biznesu, czyli za światło, wodę, czynsz i personel. To samo dotyczy gotowych lub mrożonych posiłków kupowanych w sklepach spożywczych. Dlatego dobrym pomysłem jest gotowanie posiłków w domu. Będziemy mniej skłonni do zjedzenia czegoś na mieście, jeśli mamy plany lub coś już jest ugotowane. Warto robić listę artykułów spożywczych i trzymać się jej, aby uniknąć kupowania dodatkowego jedzenia, które okaże się po prostu zbędne i wyląduje w koszu. Zachowaj resztki w lodówce lub zamrażarce. Po zgromadzeniu zapasów resztek możesz je podgrzać w późniejszym terminie, kiedy nie masz czasu na gotowanie. Może się wydawać, że złapanie czegoś gotowego do jedzenia w lokalnym supermarkecie lub zamówienie posiłku na wynos w najbliższej restauracji może być szybkim rozwiązaniem, gdy się spieszysz. W rzeczywistości gotowanie w domu może być znacznie szybsze, zwłaszcza gdy planujesz z wyprzedzeniem. Jest tak wiele posiłków, które można przygotować w mniej niż 30 minut, że nie warto mieć wymówki, że brak nam czasu na gotowanie. A jeśli wybierzesz bardziej złożony przepis, zawsze możesz ugotować więcej i zjeść nadwyżkę w późniejszym terminie lub zamrozić.

Wiele potraw przygotowanych w restauracjach ma wysoką zawartość tłuszczu, soli i cukru. Kiedy przygotowujemy własne jedzenie, wiemy dokładnie, jakie składniki i ile każdego z nich znajduje się w potrawach, więc planowanie i przestrzeganie diety jest dziecinnie proste. Jeśli nie masz pomysłu na obiad rodzinny lub deser, w Internecie łatwo znajdziesz łatwe i ciekawe Przepisy kulinarne. Przygotowywanie posiłków w domu może być szczególnie korzystne, jeśli ty lub członek rodziny macie alergię pokarmową. Ponieważ masz kontrolę nad własną kuchnią, możesz zmniejszyć ryzyko na wystąpienie reakcji alergicznej.