ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Swobodny dostęp do toalet w mieście jest ważny

19 Mar

Swobodny dostęp do toalet w mieście jest ważny

Podczas gdy toalety są często traktowane jako coś oczywistego, pomijane lub uważane za nieistotne w budżecie miasta, dla innych dostęp do odpowiedniej przestrzeni toaletowej jest kluczową kwestią praktyczną na co dzień.

Należy również zadbać o to, aby z toalet publicznych mogły łatwo skorzystać osoby niepełnosprawne poprzez zamontowanie podjazdów dla wózków inwalidzkich i poręczy. Większy dostęp do toalet oznacza większy dostęp do społeczności i do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Swobodny dostęp do toalet w mieście jest ważny

Nowoczesne i trwałe toalety publiczne samoczyszczące

Cięcia i prywatyzacja doprowadziły do zamknięcia wielu toalet publicznych. Jednak zapewnienie bezpłatnych toalet w miejscach publicznych, takich jak centra miast, place, stacje, parki i plaże, powinno być podstawową koniecznością dla społeczeństwa. Zapewnienie dostępnych toalet może potwierdzić, wzmocnić i celebrować kulturę publiczną oraz nasze wspólne prawo do miasta. Różni użytkownicy mają różne wymagania co do łazienki, które mogą być związane z niepełnosprawnością, płcią, czy wiekiem. Toalety publiczne są zatem wielofunkcyjnymi i złożonymi przestrzeniami, miejscami przebierania dzieci, karmienia piersią, pielęgnacji, mycia, prywatności.

Współczesne, nowoczesne toalety muszą odzwierciedlać aktualne i nowatorskie myślenie o przestrzeni, dostępności, trwałości i wzornictwie. Toalety publiczne to w dużej mierze niedoceniane miejsca, rzadko są traktowane priorytetowo w budżetach władz lokalnych i często jest przekazywane najmniej doświadczonym architektom, z którymi mają do czynienia na końcu procesu projektowania. Jednak brak dostępu do odpowiednich toalet publicznych poza domem może skutkować albo załatwianiem swoich potrzeb fizjologicznych w miejscach publicznych, albo dla wielu osób niemożnością opuszczenia domu na dłuższy czas. Ograniczy to mieszkańcom dostęp do szerszego środowiska i społeczności. Innymi słowy, brak dostępu do odpowiednich toalet publicznych wpływa na podstawową zdolność ludzi do normalnego życia i funkcjonowania.

Toalety publiczne można wypożyczyć na stronie budotechnika.com.pl/toalety-publiczne/. Zapewnienie obecności toalet w strategicznych miejscach to również zachęcenie turystów do odwiedzania naszego miasta.