ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

W jaki sposób wybrać karnisze do pokoju?

17 Mar

W jaki sposób wybrać karnisze do pokoju?

Wybór odpowiednich karniszy zapewnia prawidłowe zawieszenie zasłon i firanek w oknach oraz poprawia ogólny wygląd pokoju.

Dzięki dostępności karniszy w różnych kolorach, materiałach i wykończeniach, na pewno znajdziesz takie, które będą pasowały do wystroju w twoim domu. Do wyboru mamy karnisze drewniane o tradycyjnym wyglądzie lub bardziej nowoczesne karnisze metalowe dostępne w wielu kolorach.

W jaki sposób wybrać karnisze do pokoju?

Do zawieszenia zasłon i firanek w oknach wybierz metalowe karnisze

Jeśli chodzi o wybór karniszy do swojej przestrzeni życiowej, nie zapomnij o przeznaczeniu pokoju. Pamiętaj, że nie każdy styl karnisza i zasłon wygląda dobrze w każdym pokoju. Ponieważ kuchnie i łazienki mają zwykle małe okna oraz panuje tam wilgoć, instalowanie rolet w tych obszarach jest zazwyczaj preferowanym wyborem. Drewniany karnisz jest najlepszym wyborem do pokoju z głównie drewnianymi meblami w jasnych kolorach. Jeśli w pokoju znajdują się ciężkie lub nowoczesne meble, eleganckie mosiężne karnisze sprawdzą się najlepiej. Karnisze metalowe występują w wielu kolorach, takich jak mosiądz, chrom, srebro czy brąz, mogą mieć błyszczące lub matowe i szczotkowane wykończenie, a wybór zależy od naszych osobistych preferencji.

Możemy zakupić karnisze pojedyncze i podwójne do wieszania samych firan lub w połączeniu z zasłonami. Można zasłony i firany wygodnie zawieszać na żabkach, które zakłada się na pręt karniszy na kółkach, co sprawia, że łatwo jest zasłaniać i odsłaniać nasze okna w razie potrzeby.
Końcówki to gałki lub zaślepki, które pomagają mocno przytrzymywać końce, dzięki czemu zasłona nie spada na ziemię. Uzupełniają również wygląd karniszy i wnętrze pokoju. Końcówki są głównie dekoracyjne, ale wybierz te, które najlepiej pasują do twoich zasłon, karniszy i wyglądu pomieszczenia. Może być to zwykła kulka, cylinder czy stożek, ale znajdziemy również wykończenia do karniszy metalowych ażurowe, przezroczyste czy zdobione kryształkami.

Różnorodne karnisze można znaleźć na stronie https://sklep.karpol.pl/produkty/kategoria/karnisze-metalowe. Karnisze metalowe jest to odpowiedni sposób na zawieszenie zasłon i firan w oknach, a także estetyczne wykończenie wystroju naszego wnętrza.