ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Zwalczanie chwastów w zbożach jesienią

9 Mar

Zwalczanie chwastów w zbożach jesienią

Walka z chwastami wymaga zastosowania odpowiednich środków niezależnie od tego czy mamy do czynienia z okresem wiosennym, czy też z okresem jesiennym.

W odniesieniu do tego drugiego w głównej mierze będziemy wskazywać na zboża ozime, aczkolwiek nie tylko. W odniesieniu do pojęcia zwalczania chwastów w okresie jesiennym, należy wskazać na to, aby właściwie dokonać rozpoznania zagrożenia. Jeśli bowiem będziemy dokładnie wiedzieli, z czym mamy do czynienia, to tym samym będziemy mogli zastosować odpowiednie środki ochrony roślin, będziemy mogli zastosować odpowiedni oprysk.

Bardzo często czymś właściwym jest zastosowanie oprysku herbicydowego, który okazuje się najbardziej skuteczny. W odniesieniu do zabiegów herbicydowych należy wskazać na to, że zaleca się ich przeprowadzenie dwukrotne.

Mowa jest tutaj o oprysku wiosennym oraz o oprysku jesiennym. Bardzo ważnym aspektem jest to, aby zastosować właściwy środek do oprysków, ponieważ od tego aspektu zależy skuteczność oprysków. Na polach uprawnych możemy mieć do czynienia z bardzo wieloma różnymi rodzajami chwastów. Te bardziej i mniej popularne wymagają tego, aby zastosować wobec nich odpowiedni środek. W niektórych sytuacjach dodatkowo należy także zastosować adiuwanty, czyli specjalne wspomagacze, które mają na celu poprawę precyzji działania herbicydu. Zwalczenie chwastów w zbożach w okresie jesiennym wymaga zastosowania odpowiedniego środka, odpowiedniej techniki, ale wykonywanie oprysków herbicydowych powinno uwzględniać także występującą aurę. W okresie jesiennym owa aura może być czasem kapryśna, co na pewno wpływa na skuteczność tego działania. Warto tutaj wskazać także na informacje umieszczone na stronie internetowej zwalczanie chwastów w zbożach jesienią. Mając odpowiednią wiedzę, można podjąć właściwe działania, a tym samym można także mówić o możliwości uzyskania zadowalających rezultatów, dobrych plonów w naszych uprawach.