ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

[email protected]

Używane schodołazy osobowe

6 lis

Używane schodołazy osobowe

Używane schodołazy osobowe pomagają pokonywać bariery architektoniczne, z którymi zmagają się osoby niepełnosprawne. Aby wózek inwalidzki można przypiąć do urządzenia, należy wybrać odpowiedni model.

Pokonywanie schodów przez osoby niepełnosprawne

Bariery architektoniczne są nie do pokonania dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich, a także o ograniczonej sprawności ruchowej. Z pomocą przychodzą używane schodołazy osobowe, urządzenia technologicznie zaawansowane, odciążające ludzi i ograniczające wykonywanie ciężkiej pracy.

Znoszenie osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim może się odbywać schodołazem z zamocowanymi rampami, na których powierzchni ustawiany jest sprzęt. Innym przykładem są schodołazy kroczące używane wyposażone w krzesełka. Osoba o ograniczonych możliwościach ruchowych może usiąść na siedzisku. Funkcjonalny jest schodołaz kroczący z podpięciem do wózka, ponieważ pokonywanie schodów odbywa się siłownikiem, unoszącym urządzenie na wysokość stopnia.

używany schodołaz gąsienicowy

Używane schodołazy osobowe

Schodołazy osobowe mają szerokie zastosowanie nie tylko na klatkach schodowych, ale też w wielu innych miejscach. Dzięki urządzeniom, osoby niepełnosprawne mogą pokonywać różnego rodzaju bariery, które dotychczas stanowiły ogromne wyzwanie. Chcąc nabyć sprzęt warto starać się o dofinansowanie używanych schodołazów. Przed wyborem urządzenia, dobrze jest zasięgnąć opinii ekspertów.

Na rynku są dostępne używane schodołazy osobowe w różnych wariantach, dlatego trzeba sprawdzić dane techniczne produktu. Wózek schodowy powinien być dostosowany do poruszania po schodach krętych lub prostych, ale ma być prosty w obsłudze i lekki do prowadzenia. Przykładowo koszt model TGR Jolly standard 130 wynosi 12990 zł brutto, jest więc na każdą kieszeń. Z nim pokonywanie wszystkich schodów staje się proste.

Schodołazy gąsienicowe

Schodołaz gąsienicowy używany jest prosty w obsłudze i nie wymaga dźwigania urządzenia. Jednym z polecanych modeli, mogących być doskonałą alternatywą dla innych produktów, jest Vimec T09 ROBBY. Ma zastosowanie wyłącznie na prostych schodach, o nachyleniu do 35 st. Schodołaz gąsienicowy używany podpina się do wózka inwalidzkiego ręcznie napędzanego i nie ma potrzeby opuszczania wózka, by dostać się do mieszkania.

Tego rodzaju, używane schodołazy dla niepełnosprawnych, wymagają pomocy opiekuna, ale tylko do sterowania urządzeniem i manipulowania przyciskami. Nie jest natomiast potrzebna siła fizyczna. Schodołaz gąsienicowy Vimec T09 ROBBY jest mobilny i można go przewozić w bagażniku auta.