ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Bezpieczna rozbiórka budynków

11 Lut

Bezpieczna rozbiórka budynków

W przypadku kiedy stary dom czy stary budynek jest w bardzo złym stanie technicznym, a jego naprawa i remont jest po prostu nieopłacalny, wówczas należy wykonać rozbiórkę takiego budynku.

Oczywiście musimy najpierw uzyskać wszystkie niezbędne pozwolenia wydane przez jednostki administracyjne odpowiednie dla miejsca prowadzenia rozbiórki. Wówczas należy się zastanowić, jaką techniką i w jaki sposób zostanie rozebrany budynek. Najczęściej będziemy potrzebowali pomocy specjalistycznej firmy, która zajmuje się rozbiórkami, posiadają one odpowiedni sprzęt oraz przeszkoloną załogę. Warto bowiem pamiętać, że w tym przypadku będziemy potrzebowali różnego rodzaju maszyn budowlanych o bardzo dużym zasięgu, którymi będziemy przykładowo sięgać do samego dachu budynku, tak aby rozpocząć rozbiórkę od góry do dołu. Należy oczywiście pamiętać, że ekipa powinna posiadać odpowiednią ilość osób, stawia się tutaj bardzo na bezpieczeństwo. Powinniśmy posiadać odpowiednią ilość pracowników, która pozwoli nam zabezpieczyć miejsce rozbiórki oraz okolice, przed rozbiórką zostanie dokładnie przeszukany budynek i sprawdzenie, czy żadne osoby niepowołane nie znajdują się na miejscu.

Bezpieczna rozbiórka budynków

Czasem także trzeba będzie przypilnować gapiów, ustawić odpowiednie barierki, znaki ostrzegawcze, może być to także taśma z odpowiednim napisem, czy też inne rodzaje oznakowania.

W przypadku kiedy jest to budynek, który znajduje się w mieście, często także trzeba będzie zabezpieczyć chodnik, biegnącą obok ulicę, czasem wymaga to pomocy policji, która będzie mogła zamknąć ulicę i kierować ruchem w inną stronę, wykonać objazd. Dlatego też czasem można poinformować inne organy, takie jak przykładowo odpowiedzialne za drogi w naszym mieście czy też w gminie. Oczywiście należy zabezpieczyć teren odpowiednio, możemy do tego wykorzystać różnego rodzaju siatki zabezpieczające, tak aby ograniczyć zasięg spadającego gruzu czy też części budynku. Z pewnością powinniśmy poszukać firmy, która wykonuje takie usługi jak rozbiórki domów warszawa, także znajdziemy firmy tego rodzaju w innych miastach. Oczywiście musimy zwrócić uwagę na podobne realizacje w przeszłości, profesjonalizm, oraz oczywiście cenę za wykonanie usługi. Jednak czasem najważniejszym czynnikiem będzie czas, w jakim zostanie rozebrany dany budynek.