ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Bezpieczne rusztowania budowlane

19 Lut

Bezpieczne rusztowania budowlane

Zastosowanie rusztowań w budownictwie pozwala na wiele prac związanych z wysokością, najczęściej możemy spotkać je na elewacjach naszych budynków, gdzie służą pracownikom wykonującym ocieplenia czy też tynkowanie budynku.

Oczywiście rusztowania są to rozwiązania bardzo uniwersalne, zatem możemy dopasować rusztowanie do każdego rodzaju budynku i elewacji. Obecnie na rynku znajdziemy wiele firm, które specjalizują się w dowozie oraz w stawianiu na miejscu gotowych rusztowań. Będzie to istotne ze względu na bezpieczeństwo, ponieważ doświadczona ekipa budowlana, która wie jak właściwie postawić rusztowanie, z pewnością wykona to dla nas w sposób bezpieczny. Trzeba pamiętać, że w przypadku różnego rodzaju placów budowy będziemy mieli do czynienia z różnego rodzaju podłożem, rusztowania mogą się łatwo zapadać, dlatego też konieczne będzie wykorzystanie różnego rodzaju podkładek. Bezpieczne rusztowania budowlane

Trzeba pamiętać, aby rusztowania posiadały odpowiedni poziom, w przypadku kiedy zostałyby ustawione nierówno, mogłoby to grozić zawaleniem, mogłoby to sprawiać zagrożenie dla zdrowia i życia naszych pracowników.

W tym przypadku możemy podeprzeć rusztowanie od dołu za pomocą specjalnych długich tyczek. Możliwe jest także przymocowanie rusztowania do elewacji, dzięki temu sprawimy, że będzie ono stabilnie i solidnie stało. Oczywiście trzeba wykorzystać także różnego rodzaju podesty, po których chodzili będą nasi pracownicy, powinny one być solidne, odpowiedniej grubości aby wytrzymać ciężar pracownika. Dodatkowym elementem bezpieczeństwa w przypadku rusztowania będzie barierka, która musi być zamieszczona na odpowiedniej wysokości, zgodnie z przepisami budowlanymi. Oczywiście możemy spotkać także różnego rodzaju dodatkowe rurki, do których będą przypinali się pracownicy wyposażeni w specjalne szelki lub też prowadnice, które będą utrzymywały linkę podpiętą do pracownika. W tym przypadku jest to rozwiązanie bezobsługowe, a pracownik nie będzie musiał ciągle przypinać linki do kolejnych rurek. Jeżeli chcemy wynająć wysokiej jakości i bezpieczne rusztowania, warto wejść na stronę Rusztowania.Rentals/boss-minimax/, gdzie możemy znaleźć ofertę różnego rodzaju rusztowań. Mogą być to rusztowania rurowe, które będą składane na miejscu u klienta, wówczas rusztowanie zostanie dopasowane dokładnie do wymagań.