ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Kalkulator leasingowy – narzędzie przedsiębiorcy

28 Sty

Kalkulator leasingowy – narzędzie przedsiębiorcy

Planując zakup samochodu lub sprzętu specjalistycznego, właściciele firm i osoby prywatne często korzystają z ofert leasingowych lub kredytowych. Kiedy wybór nastręcza trudności, przydatnym narzędziem jest kalkulator leasingu. To prosty i przejrzysty sposób na określenie stopnia opłacalności danej oferty.

Kalkulacja leasingu – przejrzyście i bezproblemowo

Kalkulacja leasingu, powinna odbywać się w sposób przyjazny dla użytkownika. Najlepsze kalkulatory leasingowe to intuicyjne programy, dostępne za pośrednictwem witryn internetowych. Obliczenia, wykonywane są automatycznie. Kalkulator wskaże, czy bardziej opłacalna będzie oferta leasingowa czy też kredytowa. Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, jest określenie rodzaju maszyny: samochód osobowy, ciężarowy, maszyny wykorzystywane w przemyśle, w sektorze budowlanym bądź w rolnictwie. Kolejno, uwzględnić trzeba wartość netto i brutto produktu. Jeśli chodzi o dane szczegółowe, wystarczy podać wartość procentową wkładu własnego, okres spłaty w miesiącach, a w przypadku leasingu również deklarowaną wysokość wykupu.

Obliczenia, za pośrednictwem bezpiecznych witryn

Dokonując obliczeń, należy zawsze korzystać z bezpiecznych witryn. Zaufane aplikacje, znajdują się na przykład na stronach internetowych doradców z branży finansowej. Taki kalkulator, dokona obliczeń raty leasingu i kredytu od razu, bez konieczności podawania danych osobowych ani dokonywania opłat. Możliwość wykonania samodzielnej kalkulacji rat, to znak rozpoznawczy firm doradczych, godnych zaufania.

Oczywiście, uzyskane w ten sposób wyniki przedstawiają koszty orientacyjne. To ułatwienie, w przypadku wyboru pomiędzy ofertą kredytową a leasingiem. Po dokonaniu kalkulacji, należy skontaktować się z doradcą finansowym lub wybraną placówką, w celu obliczenia ostatecznej raty. Koszt ostateczny, wiąże się z określeniem zdolności finansowych i kredytowych oraz wartością wybranego samochodu czy maszyny. Rata zależna jest również od dostępnych stawek oprocentowania. Całość kosztów, zawiera także opłaty związane z ubezpieczeniem OC i AC.
Kalkulator, jest doskonałym uzupełnieniem oferty dobrej firmy doradczej oraz sposobem, na samodzielnie podjęcie rozsądnej decyzji o wyborze oferty, dopasowanej idealnie: zarówno pod względem zdolności finansowych, jak i potrzeb.