ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Bezpieczne zabiegi kosmetyczne

16 Lut

Bezpieczne zabiegi kosmetyczne

Wiele kobiet po czterdziestce stosuje kremy przeciwzmarszczkowe w codziennej pielęgnacji. Skóra w pewnym wieku zaczyna robić się wiotka, a w organizmie wytwarza się coraz więcej wolnych rodników, które to odpowiedzialne są za starzenie się skóry. Zazwyczaj żadna z kobiet nie lubi patrzeć, jak się starzeje. Robią wszystko, aby opóźnić proces starzenia jak najbardziej.

Kremy przeciwzmarszczkowe powinno się już zacząć używać po ukończeniu dwudziestego piątego roku życia. W tym okresie życia bowiem zaczynają się w organizmie procesy starzenia. Dlatego też nie tylko stosowane zewnętrznie kremy, ale także nasza dieta wpływa na to, kiedy zaczniemy się starzeć i w jakim tempie. Odpowiednia dieta powinna zawierać co najmniej półtora litra wody wypijanej dziennie oraz spełniać zapotrzebowanie organizmu na wszelkie suplementy i witaminy. Najważniejsze w procesie opóźniania starzenia, to witamina E oraz dużo ćwiczeń, w celu dotlenienia organizmu. Witamina E niszczy wolne rodniki. Zawarta w kremie przeciwzmarszczkowym w połączeniu z gliceryną, nie tylko dobrze nawilży zewnętrznie skórę, ale także wprowadzi walkę z wolnymi rodnikami. Wiele kobiet korzysta chętnie z solarium, można złapać trochę opalenizny przed sezonem letnim. Solarium to dobry pomysł jeżeli chcemy zacząć się opalać od małych dawek światła, w solarium można złapać delikatną opaleniznę zanim latem wyjdziemy na plażę.

Wiele porad na temat tego jak bezpiecznie korzystać z solarium można znaleźć na stronie http://osadapiekna.pl/uroda/korzystac-solarium-by-opalac-sie-bezpiecznie/. Dobry kosmetyk nie jest tani, a rzadko kto stosuje do codziennej pielęgnacji kosmetyki naturalnego pochodzenia. Domowe sposoby dbania o skórę były znane już bardzo dawno, kiedy kosmetyki syntetyczne nie pojawiły się jeszcze na rynku. Często do kuracji upiększających należały kąpiele w mleku, jak to miała zwyczaj czynić Kleopatra. Najważniejsze, aby stosowane były rośliny i środki naturalnego pochodzenia. Bardzo dobrze na skórę człowieka działa miód, i już wieki temu odkryto jego lecznicze właściwości. O różnych metodach pielęgnacji cery możemy poczytać w książkach poświęconych medycynie naturalnej. Być może uda nam się znaleźć stare mądre przepisy na kremy i maseczki