ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

VAT jak odzyskać?

18 Sie

VAT jak odzyskać?

Nie wszyscy przedsiębiorcy wiedzą, że jeśli są poza granicami kraju i tam za coś płacą to można ten vat z tych zakupów odzyskać. Jeśli taktujemy poza garncami kraju to można będzie mieć zwrot z vat, dlatego trzeba się dowiedzieć, co jeszcze znajduje się na tej liście.

Dobrze, że jest możliwy zwrot podatku vat z zagranicy i każdy z nas może z tego skorzystać. Nie jest to trudne, ale trzeba wiedzieć, jakie dokumenty należy złożyć. W ten sposób przyspieszamy całą procedurę. Jest kilka wymogów, jakie trzeba spełnić. Pierwsza rzecz to trzeba mieć zarejestrowaną firmę w innym kraju niż w tym, do którego zgłaszamy się o zwrot podatku vat. Drugi warunek to trzeba być czynnym płatnikiem podatku vat. Jeśli mamy te dwa warunki spełnione to szanse na to, że otrzymamy pieniądze są bardzo duże. Musimy pamiętać o terminach, kiedy można będzie składać taki wniosek o zwrot podatku vat. Jeśli się spóźnimy to niestety, ale nic nie uda nam się odzyskać, a im więcej korzystamy z zakupów i usług poza granicami kraju tym większa byłaby to strata.

Terminy składania wniosku o zwrot podatku vat

Nie można tego robić wcześniej niż dziewięćdziesiąt dni od momentu, kiedy wróciliśmy z zagranicy. Trzeba sprawdzać, kiedy to było i po tym czasie od razu składamy wniosek, bo w ten sposób można będzie przyspieszyć otrzymanie pieniędzy, a na pewno na tym nam zależy. Musimy również pilnować się terminu, do którego można składać wniosek. Nie może to być dłużej niż jeden rok podatkowy, a zatem nie czekajmy, bo im dłużej czekamy tym będzie dla nas gorzej. Jeśli mamy księgową to trzeba będzie się do niej zgłosić i wtedy ona będzie tego terminu pilnowała. Przecież chcemy jak najszybciej otrzymać zwrot pieniędzy, a im mamy ich więcej tym bardziej nam na tym będzie zależało. Trzeba, zatem złożyć wniosek i czekać na załatwienie wszystkich formalności, a trochę tego jest do zrobienia i trzeba się z tym liczyć. Najpierw wszystkim zajmuje się nasz urząd skarbowy i dokumenty przesyłane są dopiero do tego urzędu skarbowego państwa, od którego chcemy zwrotu vat.