ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Jak wybrać dobrego adwokata?

27 Lut

Jak wybrać dobrego adwokata?

Sprawy prawne niewątpliwie nie należą do najprostszych. Dobry adwokat to obecnie podstawa to myślenia o wygranej w danej sprawie. Jak znaleźć dobrego adwokata w Warszawie i nie tylko? Warto kierować się zarówno samą kancelarią, zakresem wykonywanych usług, jak i doświadczeniem konkretnego prawnika. 

Szukając najlepszego adwokata, wpierw należy zadać sobie pytanie – czy lepiej skorzystać z usług dużej kancelarii adwokackiej, czy rozejrzeć się za mniejszymi firmami? Przyjęło się, że pierwszy wariant oznacza wyższy poziom profesjonalizmu, a także wyższą cenę za wykonywane usługi. Wbrew pozorom wielkość firmy wcale nie przekłada się na jakość wykonywanych usług. Ostatecznie bowiem nawet największe kancelarie kiedyś zaczynały jako nieduże podmioty. 

Aby rozpoznać kompetentnego prawnika, ważne jest poznanie jego obszaru działania i doświadczenia. Pod tym względem zdecydowanie łatwiej znaleźć świetnego adwokata w Warszawie lub innych większych miastach, niż małych miejscowościach, ponieważ rynek jest znacznie szerszy. Przede wszystkim doprecyzować obraz idealnego adwokata, który będzie reprezentował naszą sprawę. Najbardziej liczyć się będzie specjalizacja – szukając pomocy w zakresie spraw cywilnych, należy zwrócić uwagę na doświadczenie prawnika w tym zakresie. Prowadząc działalność gospodarczą i odpowiadając z kodeksu karnego skarbowego, warto wejść we współpracę z osobą, która bardzo dobrze zna się na przepisach podatkowych i pomagała już innym firmom.  

 

Najważniejsze cechy i umiejętności dobrego adwokata

Doświadczenie i specjalizacja niewątpliwie są bardzo ważnymi czynnikami, na które trzeba zwrócić uwagę przy szukaniu adwokata. Ze względu na to, że to właśnie adwokat nierzadko staje się bardzo bliską, zaufaną osobą, której powierzamy dyskretne informacje, należy znaleźć takiego prawnika, który podchodzi do klienta w sposób godny i empatyczny. 

Dobrego adwokata z pewnością cechuje rzeczowość – to osoba, która wie, jak może pomóc i co może doradzić. Jednocześnie jednak podchodzi do klienta ze zrozumieniem i odpowiednią dozą subtelnością. Adwokat musi rozumieć swojego klienta, aby maksymalnie spożytkować swoje wysiłki na zapewnieniu korzystnego wyniku danej sprawy. 

W zależności od konkretnego charakteru danej sytuacji bywa i tak, że sami klienci nie są w stanie podejmować działań. Profesjonalny adwokat jest zawsze zaangażowany, a jego usługi w sposób kompleksowy dostarczają pomocy klientów bez względu na rodzaj sprawy. Ostatecznie zawód adwokata wymaga pewnego rodzaju poczucia misji. Prawnicy, którzy się nim wykazują, bardziej się angażują, co przekłada się na ich skuteczność. 

Przed podjęciem decyzji warto dokładnie zapoznać się ze stronami internetowymi danych kancelarii. Znajdujące się na nich informacje, a także sam wygląd witryny, poniekąd mogą zdradzić wiele cennych wskazówek. Znalezienie zaangażowanego, empatycznego, rzeczowego adwokata, który jest specjalistą w swojej dziedzinie, to podstawa do odniesienie sukcesu na ławie sądowej.