ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Czy bezpiecznie możemy napić się wody z kranu?

16 Mar

Czy bezpiecznie możemy napić się wody z kranu?

Na to pytanie nie zna odpowiedzi nikt, kto nie widział odpowiednich badań miejskich wodociągów.

Niejednokrotnie słyszymy o skażeniu wody, o nieodpowiednich jej parametrach oraz o jej niezdatności do spożycia. Zarówno tyczy się to wody z kranu w blokach mieszkalnych jak również w domkach jednorodzinnych. Czystość wody zależy do tego w jakim rejonie mieszkamy, a coraz mniej osób za domem ma jeszcze studnię, z której mógłby napić się bezpośrednio wody bez zamartwiania się o własne zdrowie. Wielu ludzi niestety idąc tym tropem przerzuca się na butelkowaną wodę. Niejednokrotnie jakość takiej wody nie odbiega znacząco do tej wody z kranu, dlatego też warto czytać opinie, a przede wszystkim etykiety takich wód. Butelkowane wody to również ogromne ilości plastiku produkowane podczas jej butelkowania, a jak wiadomo z segregacją śmieci w naszym kraju nie jest najlepiej. Dlatego też warto pomyśleć o urządzeniach, które stanowczo wspomogą ekologię w naszym najbliższym otoczeniu, a także filtrowanie wody w naszym mieszkaniu czy domu.
Filtrować wodę możemy nie tylko w naszym domu, poprzez specjalne dzbanki czy nawet nakładki na kran. Czy bezpiecznie możemy napić się wody z kranu?

Istnieje wiele urządzeń, które również możemy zamontować bezpośrednio na podłączeniu wody do naszego domu.

Jednak nie jest to konieczne, by cała woda była filtrowana, nie przesadzajmy w tym kierunku, ponieważ do kąpieli czy umywalki, a nawet toalety – filtrowana woda jest po prostu zbędna, a jej filtrowanie to nic innego jak nieuzasadnione ekonomicznie działanie, powodujące jedynie straty, a więc szybsze zużycie wkładów filtrujących. W większych firmach produkcyjnych gdzie filtracja jest niezbędna do produkcji na przykład piwa używa się przemysłowych urządzeń filtrujących wodę. Takie urządzenia mogą posiadać na przykład sznurkowe wkłady do filtrów. Aby je zakupić wystarczy wejść na www.filtrowanie.com.pl/ – Wkłady sznurkowe, tam znajdziemy szeroki zakres wkładów sznurkowych, o odpowiedniej średnicy, długości czy wydajności filtrowania.