ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Czym się kierować wybierając osobistego trenera?

4 maj

Czym się kierować wybierając osobistego trenera?

Jeśli nie wiesz nic o fitnessie i zasadach treningów, może być ci trudno znaleźć odpowiedniego trenera personalnego, ponieważ nie wiesz, na co warto zwrócić uwagę.

Dobry trener personalny zna solidne zasady treningu, udziela cennych wskazówek, dzięki czemu można łatwiej osiągnąć swoje cele fitness. Ustali również indywidualny plan treningów i poprawi wykonywanie ćwiczeń, abyś nie doznał kontuzji.

Czym się kierować wybierając osobistego trenera?

Jakie są cechy dobrego trenera personalnego?

Dobry wybór ćwiczeń w oparciu o cele fitness i indywidualne różnice w budowie ciała i poziomie sprawności klientów to niełatwe zadanie, ale trener personalny poradzi sobie z tym. Postępujące przeciążenie utrudnia trening, aby nadążyć za wzrostem sprawności, który powinieneś uzyskać w miarę postępów. Unikanie nudy i wprowadzanie zmian do ćwiczeń to dobry sposób, aby kontynuować drogę do postępu w sposób ciekawy, zatem trener musi wprowadzać zmiany do rutyny treningu.

Metody, które działają, aby uzyskać wyniki jednej osoby, mogą nie działać dla innej. Trenerzy personalni rozważają zasady treningu, a następnie wymyślają sposoby dostosowania ich do każdego klienta. Skorzystanie z pomocy trenera osobistego to nie tylko wiedza na temat fitnessu, ale także umiejętność naśladowania go. Masz zatem pewność, że jesteś na dobrej drodze do swojego celu, używasz zdrowych zasad jako podstawy do pracy nad swoją kondycją, otrzymujesz również wsparcie i motywację. Warto wspólnie z trenerem postawić sobie wyzwania, ale tylko takie, które można osiągnąć.

Jeśli coś wydaje ci się zbyt trudne do wykonania, poinformuj o tym swojego trenera. Być może pewne ćwiczenia będziesz mógł wykonywać dopiero po wzmocnieniu siły mięśni. Nikt nie chce spędzać całego treningu czując się sfrustrowanym rzeczami, które nie są odpowiednie. Trener osobisty Katowice zachowuje spójne oczekiwania, zadaje pytania i współpracuje z klientem w zakresie znalezienia odpowiednich rozwiązań. Nie powinno się również wybierać trenera na podstawie jednego treningu, warto dać sobie trochę czasu na rozważenie swojej decyzji.