ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Dezynfekcja pomieszczeń – skuteczna ochrona przed wirusami, bakteriami i grzybami

23 Lip

Dezynfekcja pomieszczeń – skuteczna ochrona przed wirusami, bakteriami i grzybami

Profesjonalna dezynfekcja ma bardzo duże znaczenie w wielu obiektach – nie tylko w placówkach medycznych. Obecnie, w dobie koronawirusa, jest niezbędna do tego, aby korzystać z przestrzeni bez ryzyka pojawienia się niebezpiecznej infekcji.

Dezynfekcja pomieszczeń – co to jest?

Dezynfekcja to nazwa procesu mającego na celu niszczenie chorobotwórczych drobnoustrojów, w tym wirusów, bakterii oraz grzybów. Jest ona prowadzona w celu poprawy bezpieczeństwa, by zapobiegać zakażeniom.

Procesowi dezynfekcji można poddawać zarówno poszczególne nawierzchnie czy przedmioty, jak również całe pomieszczenia. W tym ostatnim przypadku można uzyskać najlepsze rezultaty, ponieważ wraz z dezynfekcją pomieszczenia dezynfekuje się również wszystkie znajdujące się w nim nawierzchnie i przedmioty, co gwarantuje maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Na czym polega dezynfekcja pomieszczeń?

Dezynfekcja pomieszczeń jest procesem mogącym odbywać się różnymi technikami, które dobierane są indywidualnie w zależności od miejsca prowadzenia prac, ich celu, oczekiwań klienta.

Metody dezynfekcji pomieszczeń:

  • ozonowanie
  • dezynfekcja przez zamgławianie

W pierwszym przypadku w pomieszczeniach umieszcza się urządzenia wytwarzające ozon. Ozon posiada silne właściwości dezynfekcyjne i skutecznie usuwa różne gatunki drobnoustrojów.

Z kolei dezynfekcja przez zamgławianie polega na wprowadzeniu do pomieszczeń mgiełki wodnej ze środkiem dezynfekcyjnym, która osiada na wszystkich przestrzeniach i usuwa drobnoustroje.

Gdzie można zlecić dezynfekcję pomieszczeń?

Aktualnie prace w zakresie dezynfekcji pomieszczeń oferuje wiele firm. W dobie pandemii koronawirusa usługa ta stała się bardzo popularna, dlatego też klienci nie powinni mieć żadnych problemów z jej zleceniem. Najczęściej usługi w tym właśnie zakresie świadczą firmy sprzątające, które posiadają niezbędne wyposażenie do prowadzenia tych czynności, a także inne firmy, w tym firmy DDD.

Gdy potrzebna jest dezynfekcja pomieszczeń, warto zdecydować się na pomoc firmy posiadającej duże doświadczenie w tej dziedzinie. To gwarancja fachowo wykonanych prac!