ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Na czym opiera się skuteczna dieta?

21 Mar

Na czym opiera się skuteczna dieta?

Wiele osób zastanawia się, na czym powinna polegać odpowiednia dieta.

Z pewnością powinna zapewniać kompleksowo wszystkie składniki odżywcze, witaminy, tłuszcze, białko i węglowodany. Oczywiście w internecie możemy przeczytać, że wiele diet ogranicza tłuszcze czy węglowodany, jednak należy zwrócić uwagę, iż minimalne ich ilości będą niezbędne do prawidłowego działania naszego organizmu. Dlatego też jeżeli stosujemy jakąś dietę, nie powinniśmy sami jej modyfikować, odrzucając niezbędne składniki, ponieważ często diety ułożone są w taki sposób, aby zapewniały wszystko to, czego nasz organizm potrzebuje każdego dnia. Jeżeli w naszej diecie zabraknie pewnych składników odżywczych, wówczas nasz organizm może odczuwać ich niedobór. Oczywiście istnieje wiele diet, które ściśle określają ograniczenie węglowodanów, jednak należy pamiętać, iż dzienne zapotrzebowanie na węglowodany może wynosić od 50 do 100 gram dziennie. Na czym opiera się skuteczna dieta?

Obecnie znajdziemy także wiele diet, które przewidują spożywanie jednego określonego typu produktów spożywczych, są to tak zwane monodiety.

Dobrze przykładem jest dieta wykorzystująca kapustę, kiedy głównym punktem naszej diety są wyroby z kapusty, mogą być to bigosy, zupy, surówki. Trzeba jednak zwracać uwagę na pewien fakt, iż sama kapusta nie dostarczy nam wszystkich niezbędnych składników, jakich potrzebuje nasz organizm do prawidłowego funkcjonowania. Dlatego też często monodiety łączy się jednak z pewnymi składnikami, takimi jak warzywa i owoce, które zapewniają witaminy, ale także potrzebne nam będą węglowodany czy trochę tłuszczu i białka. Trzeba bowiem pamiętać, że każda dieta musi być odpowiednio przygotowana i musi zawierać odpowiednią ilość produktów spożywczych niezbędnych naszemu organizmowi. Oczywiście należy stosować monodiety w ograniczonym czasie, najczęściej będzie to kilka dni, po tym czasie musimy wrócić do diety bardziej zbilansowanej, zapewniającą naszemu organizmowi wszystkie niezbędne składniki. Więcej na temat tego rodzaju diety możemy przeczytać na stronie https://www.zdrowie.info.pl/monodiety-odchudzaja-wyniszczaja/https, możemy znaleźć tam wiele ciekawych porad, ale także wytłumaczenie, dlaczego dieta może być niekorzystna dla naszego zdrowia, i jak należy postępować w przypadku tego rodzaju diety.