ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Jak działają systemy hydrauliczne?

19 Lis

Jak działają systemy hydrauliczne?

Urządzenia wykorzystujące hydraulikę powinny posiadać niezawodny system który będzie zapewniał szczelność oraz przesył płynu.

Dzięki temu system będzie mógł wytwarzać odpowiednie ciśnienie, poruszać elementami. Dobrym przykładem w tym przypadku jest ramię koparki, które poruszane jest za pomocą specjalnych siłowników sterowanych hydraulicznie. Naturalnie w systemie hydraulicznym znajdziemy wiele podzespołów, będą to przykładowo pompy które będą pełniły bardzo ważną rolę przenoszenia płynu hydraulicznego na poszczególne elementy oraz wytworzenia właściwego ciśnienia.

Jak działają systemy hydrauliczne?

Pompy w systemach hydraulicznych

Podstawą działania systemu hydraulicznego jest oczywiście szczelność, w tym przypadku powinniśmy zwrócić uwagę na wszystkie elementy, również złączki, uszczelki oraz węże hydrauliczne które powinny posiadać odpowiednie wzmocnienia uniemożliwiające przetarcie czy też przerwanie. Warto zwrócić uwagę iż systemy hydrauliczne często znajdują się w maszynach budowlanych, które mogą być narażone na różnego rodzaju uszkodzenia, przykładowo podczas prac rozbiórkowych. W tym przypadku do koparki może być podłączone ramię kruszące które również będzie wykorzystywało hydraulikę, w przypadku uszkodzenia, spadku ciśnienia w systemie hydraulicznym praca będzie niemożliwa.

Kluczowa jest energia hydrauliczna, możemy spotkać pompy hydrauliczne zębate, które będą działały na zasadzie rotacji dwóch kół zębatych. Dodatkowo często spotyka się także pompy wielotłoczkowe, budowa tego typu pompy może opierać się na kilku czy też kilkunastu mniejszych pompach tłoczkowych. Jest to rozwiązanie odporne na zmianę ciśnienia czy też zanieczyszczenia w płynie. Z pewnością są to w pompy trwałe, które pozwalają na wieloletnią eksploatację. Oczywiście bardzo popularne są pompy łopatkowe, gdzie ruch łopatek wirnika wprowadza ciecz w ruch, są to rozwiązania które pozwalają na uzyskanie wysokiej szczelności.

Pompy tego typu my mogą posiadać wiele elementów które z czasem mogą się zużyć podczas eksploatacji czy też ulec uszkodzeniom mechanicznym. Obecnie wiele firm oferuje takie usługi jak naprawa pomp rexroth, będziemy mogli zregenerować naszą pompę niskim kosztem bez potrzeby zakupy nowej. Dzięki temu będziemy mogli nieco zaoszczędzić, uzyskać zregenerowaną pompę która posłuży nam przez długi okres czasu.