ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Jak niwelować nieestetyczne wgniecenia na karoserii

1 Kwi

Jak niwelować nieestetyczne wgniecenia na karoserii

Podczas użytkowania samochodu bardzo często możemy spotkać się z różnego rodzaju wgnieceniami, czasem ktoś może uderzyć w samochód na parkingu, czy też możemy nie zauważyć słupka.

Czasem problemem może być także zamykająca się brama podczas wyjeżdżania z posesji, powodu wgnieceń może być oczywiście bardzo wiele, mogą być to także owoce spadające z drzew czy też gradobicie. Oczywiście powstaną wówczas różnego rodzaju wgniecenia o różnej wielkości i głębokości.

Jak niwelować nieestetyczne wgniecenia na karoserii

Szkolenia PDR usuwanie wgnieceń na karoserii

Obecnie możemy łatwo niwelować wgniecenia, istnieje wiele sprawdzonych sposobów które pozwalają na szybkie pozbycie się wgniecenia z powierzchni karoserii pojazdów. Oczywiście wykonywane są w specjalistycznych warsztatach blacharskich, przez osoby które posiadają bardzo duże doświadczenie w tej dziedzinie. Chodzi o to aby wyrównać powierzchnie blachy idealnie, tak aby wgniecenie nie pozostawiło żadnego śladu. Dlatego też stosuje się różnego rodzaju urządzenia, mogą być to wyciągarki ręczne, które przyczepione są do powierzchni karoserii za pomocą kleju następnie blacharz wykorzystując odpowiednią siłę będzie wyciągał blachę na zewnątrz.

Aby zostać specjalistą PDR należy odbyć specjalistyczne szkolenia usuwania wgnieceń, będzie to także wymagało zdobycia bardzo dużego doświadczenia, oczywiście szkolenia dotyczą wiedzy praktycznej. W tym przypadku blacharze będą uczyli się pod okiem specjalistów którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w jaki sposób korzystać z różnego rodzaju narzędzi, w jaki sposób przykładać siłę do różnego rodzaju wgnieceń tak aby skuteczniej je usuwać. Dodatkowo także stosowane są różnego rodzaju rozwiązania termiczne czyli podgrzewanie oraz szybkie schładzanie blachy, często udaje się w ten sposób uzyskać jednolitą powierzchnię, blacha dzięki pamięci powróci do swojego pierwotnego stanu.

Osoby poszukujące szkoleń PDR powinny wejść na stronę https://szkoleniepdr.pl, znajdą tam wiele informacji dotyczących kursy, zapisów, kosztów oraz terminów szkoleń. Warto zwrócić uwagę iż tego rodzaju kursy będą bardzo pomocne jeżeli będziemy chcieli usuwać wgniecenia w naszym warsztacie samochodowym. Z pewnością nauka pod okiem osób które od wielu lat zajmuje się usuwaniem wgnieceń będzie bardzo dobrym doświadczeniem.