ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Jak poradzić sobie z wodą z balkonu

17 Lut

Jak poradzić sobie z wodą z balkonu

Obecnie, wraz z postępem technologii w budownictwie, ludzie szukają nie tylko stylowych, ale także nowoczesnych domów. Z pewnością nowoczesne wnętrza ułatwiają życie, w nowoczesnych domach znajdziemy wiele nowinek technologicznych, mówimy o nich nowoczesne domy.

Posiadają sterowane przez wifi włączniki światła, alarmy czy lodówki wszystko połączone z naszym tabletem, z którego możemy sterować wszystkimi elementami naszego domu. Może być to także sterowane zdalnie oświetlenie zewnętrzne, automatyczna brama wjazdowa, czy garażowa. Wszystkie te rozwiązania w dużym stopniu podnoszą naszą jakość życia. Powinniśmy także zwrócić uwagę na pewne rozwiązania architektoniczne, które są dość proste ale znacznie ułatwią nam dbanie o nasz dom. Jednym z elementów naszego domu, o który nie zawsze należycie dbamy jest balkon, który jest zasadniczo platformą wystającą ze ściany budynku. Duży balkon czy też tara z pewnością będzie ozdobą budynku. Należy jednak pamiętać iż woda spływająca z balkonu może być problemem, może być to woda kapiąca z brzegu balkonu na taras poniżej. Będzie to szczególnie uciążliwe w okresie występowania przymrozków. W ciągu dnia śnieg może się rozpuścić, a następnie w nocy zamarznąć. Dlatego też projektując balkon można zaprojektować go aby posiadał niewielki spadek w kierunku budynku.

Wówczas woda będzie zbierała się przy elewacji, a następnie możemy wykonać różnego rodzaju rynienki, które odprowadzą ją do studzienek. W zależności od wyglądu naszego domu, możemy połączyć odpływ z systemem odpływowym rynien. Więcej na temat tego rodzaju rozwiązań można przeczytać na stronie: https://otososnowiec.pl/20200102266701/co-to-jest-okapnik-i-po-co-sie-go-stosuje. Okapniki mogą pełnić ważną funkcję, woda nie będzie spływała po naszej elewacji. Elewacja, po której przez dłuższy czas spływa woda zacznie zielenieć. Czyszczenie za pomocą myjki ciśnieniowej nie zawsze daje dobre rezultaty, dlatego też należy dbać o stan budynku. Można nabyć okapniki z różnych materiałów, przykładowo z PVC, ale także aluminiowe, mogą występować w różnych kolorach, dzięki czemu dopasujemy je łatwo do innych elementów naszego domu.