ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Jak ułożyć profesjonalny trening funkcjonalny

5 Maj

Jak ułożyć profesjonalny trening funkcjonalny

Istnieje wiele rodzajów ćwiczeń, można ćwiczyć cardio z bieżnią, na rowerze treningowym lub na urządzeniu do wiosłowania można też skupić się na budowaniu mięśni.

Możesz również zastosować podejście funkcjonalne, trenując mięśnie do zadań, które wykonujesz w życiu codziennym. Tego rodzaju ćwiczenia najczęściej obejmują wiele różnych grup mięśni. Przed każdym treningiem dobrze będzie się rozgrzać, wiele osób rozgrzewa się przykładowo na bieżni, na której można rozruszać wiele różnych partii mięśni. Kluczem do dobrej rozgrzewki jest myślenie także o konkretnych mięśniach, które zamierzasz ćwiczyć. Dobry trening nie musi trwać zbyt wiele czasu, można wykonać go w 30-40 minut. Trening funkcjonalny znacznie poprawia siłę i stabilność w czasie wykonywania konkretnych ćwiczeń. Dzięki temu stawy stają się mocniejsze, a mięśnie bardziej odporne na typowe urazy. Dobrze dobrany trening gwarantuje, że wzmocnimy te partie które mogą być najbardziej narażone różnego rodzaju kontuzje. Przykładowo sportowcy ćwiczący skoki przez płotki będą wykonywali inne zestawy ćwiczeń od osób zajmujących się podnoszeniem ciężarów. Może być to dobry trening motoryczny, dzięki któremu będziemy mogli wzmacniać stawy i mięśnie, wówczas zaczniemy nimi poruszać w pełnym zakresie ruchów.

Trening funkcjonalny będzie dobrym pomysłem dla osób po urazach, który pomoże im szybciej wrócić do zdrowia.

Dlatego też proponują go fizjoterapeuci, warto aby był to profesjonalnie dopasowany trening funkcjonalny Warszawa jest miastem w którym znajdziemy specjalistów od układania treningów. Mogą oni przygotować trening dokładnie pod kątem każdej osoby, mogą przykładowo brać pod uwagę kontuzję, i tak zaprojektować ćwiczenia aby mniej obciążać pewne części ciała, czy też grupy mięśni i stawów. Warto rozpisać plan na kolejne dni czy też nawet tygodnie, i trzymać się wytycznych. Z pewnością ważna dla osiągnięcia sukcesu będzie konsekwencja w wykonywaniu ćwiczeń, nie można zaniedbywać treningów na siłowni, czy też treningów w domu, lub treningu na rowerze.