ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Jak wybrać korzystny kredyt lub pożyczkę?

13 lis

Jak wybrać korzystny kredyt lub pożyczkę?

Zasady przyznawania różnego rodzaju kredytów i pożyczek nie zawsze są jasne, zwłaszcza jeżeli ubiegamy się o kredyt po raz pierwszy możemy mieć problemy ze zrozumieniem niektórych aspektów, często będziemy mieli trudności z obliczeniem całkowitego kosztu kredytu.

Warto pamiętać ich na cały koszt składa się nie tylko oprocentowanie które najczęściej podawane jest przez banki ale także różnego rodzaju opłaty dodatkowe, mogą być to opłaty związane z przygotowaniem kredytu, różnego rodzaju prowizje które dodatkowo pobiera bank.

Jak wybrać korzystny kredyt lub pożyczkę?

Dlaczego powinniśmy skorzystać z pomocy doradcy kredytowego?

Oczywiście w przypadku kredytów hipotecznych może być to także ubezpieczenie kredytu, ubezpieczenie nieruchomości w zależności od rodzaju kredytu czy też pożyczki będą to różne opłaty które może naliczyć bank czy też instytucja finansowa. Dodatkowo także musimy dostarczyć różnego rodzaju zaświadczenia, przykładowo będzie to zaświadczenie o zatrudnieniu czy też o zarobkach, bank chce sprawdzić naszą wiarygodność, sprawdzić czy będziemy wypłacalni. Naturalnie banki mogą sprawdzać także naszą historię kredytową, wcześniej zaciągnięte pożyczki, okres spłaty. W przypadku firm dodatkowo należy przedstawić zaświadczenie o niezaleganiu z płatnościami na rzecz zakładu ubezpieczeń społecznych czy też urzędu skarbowego. Niekiedy możemy mieć zatem problem ze zrozumieniem zasad przyznawania kredytów, w tym przypadku warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego.

Będzie to specjalista który nie tylko wybierze dla nas najbardziej korzystną ofertę ale pomoże nam także w załatwieniu wszystkich formalności. Doradzi nam jakie dokumenty mogą być wymagane w przypadku danego kredytu, przykładowo kredytu hipotecznego czy też kredytu konsolidacyjnego, oceni gdzie możemy najwcześniej uzyskać decyzję, czasem będziemy składali wniosek kredytowy w kilku bankach aby porównać realne koszty.

Dodatkowo jeżeli będziemy mieli problem z wypełnieniem różnego rodzaju formularzy, warto pamiętać iż niekiedy są one dość skomplikowane, w tym przypadku również pomoże nam doradca kredytowy Kraków jest miastem gdzie znajdziemy profesjonalnych specjalistów z dziedziny finansów. Dzięki nim z pewnością będziemy mogli zaoszczędzić na kredycie, warto zwrócić uwagę iż w przypadku kredytu hipotecznego mogą być to dość duże kwoty.