ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Jak wybrać skuteczną dietę ?

4 Gru

Jak wybrać skuteczną dietę ?

Zadaniem dietetyka jest dostosowanie odpowiedniej diety, dla osoby, która chce pozbyć się zbędnych kilogramów.

Na przykład dietetyk może uczyć pacjenta z wysokim ciśnieniem krwi, jak używać mniej soli podczas przygotowywania posiłków. Może na przykład zaplanować dietę ze zmniejszoną ilością przetworzonej żywności i cukru. Wiele osób posiada nieprawidłowe nawyki żywieniowe, nawet o tym nie wiedząc, dlatego też rola dietetyka jest edukacja swoich pacjentów na temat podstaw zdrowego odżywiania. Wiele oczywistych złych nawyków, takich jak picie zbyt dużej ilości napojów słodzonych, czy też białego pieczywa zdaje sobie o tym większość osób będących na diecie. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę że niektóre warzywa i owoce, które są teoretycznie nieprzetworzone i zdrowe zawiera duże ilości cukrów. Człowiek na co dzień potrzebuje odpowiedniej ilości cukrów, tłuszczów i węglowodanów. Zatem powinniśmy przygotować dietę w taki sposób aby dostarczyć wszystkich potrzebnych składników w odpowiednich proporcjach. Dietetyk może opracować profesjonalny plan żywienia biorąc pod uwagę każdego pacjenta indywidualnie. Jak wybrać skuteczną dietę ?

Jeżeli osoba cierpi na jakiegoś rodzaju zaburzenia, wówczas może potrzebować specjalnej diety, przykładem są osoby cierpiące na cukrzyce, gdzie trzeba przestrzegać określonych zasad.

W internecie znajdziemy setki porad i różnych diet, które wydaja się być skuteczne, znajdziemy także opinie osób, którym udało się schudnąć. Trzeba jednak pamiętać że nie każda dieta pozornie uniwersalna będzie działała dobrze na każdego. Zależy to przykładowo od naszego trybu życia, osoby które żyją aktywnie będą potrzebowały większej ilości kalorii. Osoby, które pracują przykładowo w biurach i nie uprawiają sportu powinny jeść lżejsze posiłki. Trzeba także pamiętać że należy jeść częściej a w mniejszych ilościach. Wielu dietetyków uważa że optymalnie powinno być to 5 lub 6 posiłków dziennie. Dzięki temu nasz organizm będzie dużo lepiej trawił mniejsze ilości jedzenia. Z pewnością nie powinniśmy się także objadać, czy też jeść zbyt dużej ilości słodyczy. Wiele osób będących na diecie wyklucza całkowicie słodycze ze swojego menu, jednak jeden batonik raz na jakiś czas nie jest grzechem. Dieta nie może być zbyt restrykcyjna, aby nas nie zniechęcała. Poszukując porad specjalisty warto znaleźć jakąś dobrą przychodnię w której przyjmuje dietetyk warszawa jest miastem gdzie znajdziemy wielu dobrych specjalistów.